English Deutsch
PF 2014
Pondělí, 23.prosince 2013 06:56

KRÁSNÉ VÁNOCE, MNOHO ŠTĚSTÍ, ÚSPĚCHŮ A POHODY V NOVÉM ROCE VÁM VŠEM PŘEJE MONIKA KRTKOVÁ A JEJÍ UŠATÁ ZLATÍČKA.

PF 2014 

 
CLEOPATRA - TOP DOG 2013 - 1. místo !!!!
Pátek, 20.prosince 2013 07:39

Dne 19.12.2013 byly na stránkách ČMKU oficiálně zveřejněny výsledky prestižní soutěže o nejúspěšnějšího psa výstavní sezony 2013 - TOP DOG.
Naše Jch Cleopatra Lady Bardotte se umítnila na 1. místě.
O první místo se dělíme s Martou Voborníkovou a její fenkou porcelaine Bailey od Pstruží říčky, s nimiž jsme získaly shodný počet bodů (216).
Pro naší chovatelskou stanici je to obrovský úspěch, neboť se jedná o doposud nejlepší umístnění bernského honiče od počátku této soutěže. Cleopatra toto ocenění získala teprve ve svých dvaceti měsících ! Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne dne 25.1.2014 v Praze v TOP Hotelu Praha.

Jch Cleopatra Lady Bardotte 

 
TEREZKA a ROBIN - oznámení o psí svatbě
Pondělí, 16.prosince 2013 10:40


Robin a TerezkaVčera 15.12.2013 jsem se vydala s Terezkou (Amarena des gorges de la Lizerne) za ženichem Robinem Bencilla. Ihned po příjezdu jeden v druhém našli zalíbení a došlo k úspěšnému sblížení. Robin je krásný mladý pes s ušlechtilou hlavou a milou, vyrovnanou povahou. S naší  Terezkou tvoří velmi hezký pár, který je sobě zcela nepříbuzný.
Za 30 dní půjdu s Terkou na sono vyšetření, které nám odpoví na otázku, zda Terezka bude maminkou.
Dopadne li vše dobře, štěńátka se narodí kolem 15.2.2014 Mrkající .

Díky příšeří a neklidu našich ušatých zlatíček, kteří měli úplně jiné zajmy než objektiv fotoaparátu, se mi podařilo vyfotit jen pár fotek - viz ,,celý článek,,

Za oznámení děkuji Šárce Novákové - designové studio MOONBARKS

Celý článek...
 
Štěňátka aktuálně
Neděle, 01.prosince 2013 13:28

Terezka (Amarena des gorges de la Lizerne)S měsíčním spožděním si naše Terezka vzpomněla, že je čas se zase stát maminkou. Vlastně je to holka chytrá, protože pokud vše půjde hladce podle plánu, štěňátka budou do nových domovů odcházet první týden v dubnu, a to je ideální, krásné, jarní období. Nechci však nic zakřiknout, ani předbíhat, neboť nás čeká dlouhá čtyřměsíční cesta plná napětí a očekávání. Pro vaši představu si zde dovolím nastínit, co vše nás čeká. 
Za deset dní od prvního dne hárání pojedu s Terezkou na veterinární kliniku LIVE Litoměřice, kde jí odeberou krev, abychom zjistili hodnoty progesteronu, který nám ukáže, jaký den je ideální pro cestu za ženichem. Po dvou dnech toto vyšetření opakuji. V momentě, že hodnoty progesteronu ukazují 7-9 ng/ml je čas vydat se na cestu. Samotný akt krytí není, jak by se na první pohled zdálo, věc automatická. Jsou to živí tvorové a záleží také na jejich vzájemných sympatiích. Může se stát, že se krytí nezdaří vůbec, někdy to trvá nějakou tu hodinu něž si porozumí, ale také to může být, jak se říká, „mezi dveřmi“.

Celý článek...
 
Banditto a Clea v obůrce Mstišov
Pátek, 22.listopadu 2013 12:04

shledání po rocePravidelně každý rok navštěvujeme nedalekou obůrku Mstišov. Clea ještě „divoká“ zvířata neviděla, tak jsem byla zvědavá na její reakci. Doprovod jí dělal starší bráška Banditto, který osadníky obůrky již dobře zná. Největší atrakcí jsou zde všudypřítomná miniprasátka, která vás doprovozí na každém kroku. Banditto je nadšený z každé akce a stejně jako vloni projevoval prasátkům nesmírné sympatie. Chvílemi jsem měla obavy, aby spíš prase nekouslo Banyho. Zato Clea nezklamala, celou procházku se tvářila, že žádné zvíře nevidí, neslyší a necítí. Znám ji dobře a viděla jsem na ní,

Celý článek...
 
Pozdrav od Šimonka a Diega
Čtvrtek, 07.listopadu 2013 06:46

Šimonek s pánečkem - výlet lanovkou SněžkuVčera jsem dostala e-mail se spoustou fotek od Šimonka (Attis Aurita Kitta), synka našeho Banditty. Věřte, že jsem z něj měla velkou radost, neboť nebývá tak časté, aby si štěňátka vpomněla také na svého tatínka. Šimonka si rodina pořídila po úmrtí jejich pejska a hlavní roli při jeho výběru hrála reklama na Škodovku, ve které hrál bernský honič. Páníci si ho nemohou vynachválit, píší že je přítulný, mazlivý, tvárný, jemný marcipánek, prostě miláček. Jemný marcipánek - tak to je přesný popis, jenž sedí na našeho Bandittu. Šimonek, jak vidíte na fotkách, svého taťku nezapře a z očí na mě kouká jeho babička Dorotka (naše Audrey).

Celý článek...
 
DUO CACIB Praha 2. - 3.11.2013 úspěšný výstavní víkend
Pondělí, 04.listopadu 2013 10:33

BandittoZávěrečná tečka, za naší letošní tolik úspěšnou sezónou, se povedla. Celý výstavní víkend jsem si užila se svojí báječnou kamarádkou Ivankou. Po sobotní výstavě jsme společně odjely k nám domů a večer s našimi milovanými ušáky byl moc prima. Ivči nový přírůstek, bernský chlapeček Dennisek, mi zcela učaroval svojí bezprostřední a přítulnou povahou. Je moc krásný a jednou z něj bude skutečně PAN PES! V sobotu za námi na výstavu přijel Dante, syn naší Terezky, se svojí rodinou. Ze setkání jsem měla nesmírnou radost.
První den posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Lenka Frnčová a druhý den pan rozhodčí J. Scheppers (NL).

Celý článek...
 
26.10.2013 MVP Bratislava - Cleopatra BOS a Banditto BOB !
Neděle, 27.října 2013 13:39

Cleopatra a BandittoV pátek jsme se vydali na moc  „prima“ cestu do Bratislavy. Kdo v poslední době jel po D1, ví o čem je řeč. Cesta nám trvala, místo běžných čtyř, skoro šest hodin. Unavení jsme dorazili na hotel, kde nebylo kam zaparkovat, a ještě k tomu byla zavřená restaurace. Aby toho nebylo málo druhý den jsem na parkovišti v areálu výstaviště, aniž bych o tom věděla, ztratila PP i europasy. Nějaká moc milá paní je našla, a tak dlouho nás hledala, až se jí podařilo předat nám je.
Na první výstavní den byli přihlášeni naši „bardoťaci“ a druhý den si zase užili kamarádi „bencilláci“.

Celý článek...
 
Přijela k nám Debi
Neděle, 13.října 2013 05:53

Terezka s dcerkou DeborahVčerejší pošmourné odpoledne jakoby rozsvítila návštěva sluníčka Debinky (Deborah roční dcerka Terezky). První se přiřítil uvítat Debinku Banditto a vzápětí maminka Terezka s Cleou. Clea si s Debi neustále něco hlučně vysvětlovaly a z jejich chování bylo po chvilce jasné, že jejich povahy jsou si velmi podobné. Nakonec se ty dvě uličnice od sebe nehly ani na krok a spolu s Bandittem byli k nezastavení. Náš chlapeček se nám trochu zaláskoval. Debi má vlídnou a zároveň šibalskou povahu, díky které se stala rázem jakoby novým členem naší partičky.
Její rodině patří velké díky za štěstí, kterí jí kouká z očí. Bylo to velmi srdečné setkání.

Celý článek...
 
MVP České Budějovice 5. 10. 2013- Cleopatra BOB!
Neděle, 06.října 2013 10:15

Cleopatra v závěrečných soutěžíchVčera se na výstavě předvedlo šest švýcarských honičů, z toho tři v dresech naší stanice, které posoudil pan rozhodčí Tibor Havelka. Vítězi plemene BOB se stali naše milá Kleopatra a švycký elegán Dante, který patří rodině Dudlovým. Těm také patří velké díky za to, jak skvěle Dantíka na výstavu připravili, což v kruhu perfektně zúročila Terezka. Patří jim srdečná gratulace!
Banditto se opět předvedl se svojí pověstnou noblesou, jak je u něj zvykem. O tom vypovídají následující fotky. Pan rozhodčí upřednostnil jiný typ psa a Bandittovi udělil místo druhé a res. CACIB.

Celý článek...
 
Cleopatry bonitace a nová fota Daga, Danteho a Debi
Neděle, 22.září 2013 07:01

CleopatraMinulý týden na závěr Klubové výstavy se konala ještě bonitace, které se zúčastnila i naše Clea. Svojí „zkoušku z dospělosti“ zvládla na jedničku, její bonitační karta je v maximálním možném hodnocení. Kleonka se tak stává chovnou fenkou. Na štěňátka si však minimálně rok počká, chci aby si užila své veselé mládí. 
Na roli maminky se momentálně připravuje Terezka, která by měla asi za měsíc hárat. Jestli vše dobře dopadne, tak se v listopadu vydáme za naším ženichem s překrásnou hlavou, dlouhými ušisky a báječnou povahou Robinem Bencilla. Terezky loňská štěňátka se skutečně vydařila, s většinou

Celý článek...
 
14.9. 2013 Klubová výstava KCHŠH - Banditto BIS !!!
Neděle, 15.září 2013 09:21

NAŠE VÍTĚZNÁ TROJKA - CLEOPATRA, BANDITTO, TEREZKADEN, NA KTERÝ NEZAPOMENU. Včera se v Litomyšli konala Klubová výstava KCHŠH při dvacátém výročí založení klubu. Posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Věra Dvořáková.
Počasí se ukázalo jako nemilosrdné, bylo pohých třináct stupňů, vál nepříjemný vítr a déšť nebral konce. Nám, ale pršelo štěstí. Ze 46 přihlášených švýcarských honičů, fantastickým způsobem hájili naše barvy Banditto, Cleopatra, Terezka a její děti Dorothy s Damianem - tituly nejvyšší patřily nám. Banditto, Clea a Terezka se stali Klubovými vítězi, Dorothy

Celý článek...
 
Naše švycká štěňátka slaví 1. rok
Středa, 11.září 2013 07:37

1. narozeninyPrávě před rokem 11. 9. 2012 se naší Terezce narodilo 12 krásných štěňátek. 
Po celý rok od majitelů dostáváme spoustu fotek a milých dopisů, z čehož mám nesmírnou radost.
Přejeme Vám všem mnoho štěstí, další ,,vypečené,, psí kousky, kterými pravidelně obšťastňujete své hodné páníky a těm, kteří vstoupili do výstavních kruhů, další úspěchy.
Všem majitelům srdečně děkuji za to, s jak velkou trpělivostí a láskou se o ta svá ušatá zlatíčka staráte.
Jak šel čas s našimi štěňátky se můžete podívat ZDE

 
Dorothy - úspěšná výstava
Neděle, 08.září 2013 19:15

Dorothy Lady Bardotte - 1. rokO tomto víkendu se konala Národní výstava psů v Brně, kterou pravidelně navštěvujeme. Tentokrát jsme však vynechali, bylo potřeba si také trochu odpočinout. Brno však bez naší účasti tak docela nebylo, přijela se ukázat dcerka Terezky krásná Dorotka. A že se paní rozhodčí Haně Ahrens líbila, dokládá tento výborný posudek : typická fena,  velmi dobře vyvinutá,  správné proporce,  typická fenčí hlava, korektní uši,  výborně vyvinutý hrudník a předhrudí, korektní hřbet, dobré úhlení, temperamentní volný pohyb, milé sebevědomé povahy.

Celý článek...
 
Pozdrav od Abby (Evelin)
Sobota, 31.srpna 2013 10:56

Abby 5. měsíců Abby nedávno oslavila své malé narozeniny, bylo jí 5. měsíců. Roste z ní krásná, nohatá holčička, která mi připomíná její maminku Dorotku, když byla také štěně. Jak píší majitelé, Abby váží 15 kg, což je na tento věk pěkná váha. Abby je svojí rodinou velmi milována, je to miláček všech.
Malou neřest však také má, když se jí připne vodítko ztuhne jak skála. To dobře znám, naše Clea, která je Abby o rok starší sestra, v tomto věku předváděla to samé. Byl to začátek její výstavní kariéry a já jí musela z kruhu odnášet v náručí.
Rodině Abbynki moc děkuji za zprávy a fotky.

Celý článek...
 
NVP Mladá Boleslav 24.8.2013 - Cleopatra BOB a BIG 5. místo !!!
Neděle, 25.srpna 2013 06:48

vítězové - Cleopatra a Banditto ( Bonie a Clyde)Clea i Banditto mi dělají ohromnou radost. Jak je vidět, směle kráčí ve stopách svých nesmírně úspěšných rodičů naší Dorotky (Ich Audrey Lady Dorotte) a tatínka Akima (Ich Acki vom Weinberg - chs Bencilla). Na výstavě oba získali titul Národní vítěz a Clea si přidala dalšího BOBíka s třešničkou na dortu BIG 5. místo VI. skupiny FCI.
Radost nekončila, neboť se zde výborně předvedli štěńátka Terezky, Desdemona a Damian. Oba obdrželi titul CAJC a v závěrečném duelu si Damian vybojoval svého prvního BOBa. Vzhledem k tomu, že Desi dostala

Celý článek...
 
17.-18.8. MVP Bratislava Duodanube - Banditto 2 x BOB Cleopatra 2 x BOS !!!
Pondělí, 19.srpna 2013 08:23

naši vítězové - Banditto 2x BOB, Cleopatra 2x BOSKrásné vzpomínky na tuto opět vydařenou výstavu v nás dlouho zůstanou. Dva výstavní dny ve společnosti prima přátel utekly jako voda.
Za naší stanici se předvedli Banditto, Cleopatra a Dorothy (dcera naší Terezky). První den posuzovala paní rozhodčí Jelena Kruus (EST) a druhý den pan rozhodčí Vladimír Piskay (SK). Po oba dva dny získali Banditto a Clea titul CACIB, já však měla jen jedny ruce a tak o titul BOB ochotně předvadla Bandittu kamarádka Alena Veselá (majitelka úžasných vendeských basetů Droupyho a Lucrezie). Bezvadně jim to spolu sedlo a byl

Celý článek...
 
Švycátka se hlásí - úspěch Desinky a pozdravy od Diega a Daphne
Pondělí, 19.srpna 2013 06:30

Diego - 11. měsícůPo delší době se nám ozvali Diego a Dafy, z čehož mám nesmírnou radost. Jak Diego tak Dafynka se mají báječně, je to vidět i z fotek, které nám poslali. Za zprávy a fotky majitelům velmi děkuji.
Desinka, tak ta má za sebou další výstavní úspěch. 11. srpna se zúčastnila Krajské výstavy v Týně nad Vltavou, kde posuzoval pan rozhodčí Havlík, kterému se moc líbila a udělil jí ocenění V1 a Vítěz třídy mladých. V závěrečných soutěžích ještě postoupila do užšího výběru nejlepších pěti. Posíláme velkou gratulaci !

Celý článek...
 
Moc milá návštěva - přijel k nám Dante
Úterý, 06.srpna 2013 16:59

mamča Terezka a její DanteDnes byl moc prima den. Celé dopoledne jsem netrpělivě čekala na příjezd Dantíka syna Terezky. Dočkala jsem se a s jeho skvělou rodinou jsme strávili krásné letní odpoledne. S Radkou jeho paničkou rády vzpomínáme na první okamžiky našeho přátelství. Když bylo štěňátkům asi čtyři týdny, napsala mi do knihy návštěv ,, je to velké pokušení,,. Pozvala jsem je tehdy ať se na těch dvanáct ,, pokušitelů,, přijedou jen tak podívat. Jak to dopadlo je jasné. Dnes je krásný Dante miláčkem rodiny, ale abych nezapomněla doma na výletníky čekal stejně milovaný Bertík (bráška naší Dorotky).

Celý článek...
 
MVP Mladá Boleslav 20.7.2013 - VAVŘÍNY PRO NÁS !
Neděle, 21.července 2013 07:05

vítězná dvojice - Cleopatra a BandittoMáme za sebou další radostný výstavní zážitek. Ve výstavním kruhu se ukázalo 10 bernských honičů a 2 švyčtí, které posoudil pan rozhodčí Josef Němec. Naše barvy za berńáky hajili Banditto s Cleopatrou a za švycké Desdemona.
Banditto a Cleopatra divákům a panu rozhodčímu předvedli skvělé vystoupení, za které si oba odnesli titul CACIB a Clea jako správná ženská musela mít poslední slovo, stala se vítězkou plemene BOB. Terezky dcerka Desdemona si opět vedla výborně, její předvedení bylo oceněno tituly CAJC a BOJ.

Celý článek...
 
Pozdrav od Abby (Evelin), Debi a naše Elizabeth
Středa, 17.července 2013 15:18

Abby (Evelin)Z fotek od našich štěňátek mám vždy velkou radost. Je doba prázdnin, dovolených a výletů a já se těším, že nás zase navštíví naše štěňátka. Za mamčou Terezkou by se měli přijet podívat Debi a Dantík, tak na to se těším moc Mrkající.
A naše Bety (Elizabeth), tak ta je spokojená, z očích jí už zase kouká rarach a stačila mi zahubit mojí japonskou vrbu, prostě jí odkůrovala. Na Betynku se již těší nová rodina, ale na cestu se vydá až počátkem srpna. 
Za fotky majitelům moc děkuji - udělali jte mi radost!
Jak nám holky rostou do krásy se můžete podívat na několika fotkách.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3