English Deutsch
Naše mamina - 50. den březosti
Neděle, 28.prosince 2014 14:23

Cleopatra - 50. den březostiLetošní Vánoce se přehouply, ani nevím jak, protože já mám v hlavě jen očekávání Kleončiných štěňátek. Kleonce zbývá do porodu dvanáct až třináct dní a je stále plná elánu. Její apetit je neskutečný,  i když v jejím případě by bylo více výstižné napsat "permanentní žravost". Musím jí krotit a hlídat, neboť ona je schopná slupnout skutečně kde co, a na množství nehledí. Čím dál tím více se zdržuje v mojí přítomnosti a nejraději má, když jí jemně podrbu na bříšku. Během posledních pěti dní se očividně zakulatila. Po silvestru již připravím porodnici a pokusím se Kleu zvykat na pobyt v ní.

další foto naší maminy - klik ,, celý článek,,

Celý článek...
 
PF 2015
Neděle, 21.prosince 2014 06:59


PF 2015VŠEM PŘÁTELŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM NAŠICH STRÁNEK PŘEJEME POHODOVÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A MNOHO ŠTĚSTÍ A RADOSTI V NOVÉM ROCE.
 

 
Cleopatra - 37. den březosti
Pondělí, 15.prosince 2014 11:04

nastávající mamina Klea (33. den březosti)Vše tak rychle utíká, a než jsme se nadáli je naše Klea za polovinou březosti, právě nám běží šestý týden. Celé těhotenství probíhá jako podle čítanky. Naše holčička, jestli se to tak dá říci, si těhotenství docela užívá. Je také pravdou, že se moje Klea mění před očima, a to nejenže jí roste bříško, ale najednou se z rospustilé slečny stala jakoby dospělá feňulka. Řekla bych, že jí mateřství sluší. Co se týče štěňátek, nyní nastává období intenzivního růstu, momentálně jsou plody velké zhruba 4 cm. Na štěňátka se moc těším a celé toto krásné období je ještě umocněno vánoční atmosférou klidu a pohody.
další foto klik ,, celý článek,,

Celý článek...
 
CLEOPATRA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA - máme potvrzeno !
Sobota, 06.prosince 2014 08:26

snímek sono - tmavá kulička je plodový obal se zárodkemMusím se přiznat, že jsem si ještě dopředu u žádné z našich holek nebyla tak jistá těhotenstvím, jako u Kleonky. Změny, které dávaly tušit březost, se projevily již v prvním týdnu. Přesto pro klid duše jsme včera jeli na vet. kliniku LIVE v Litoměřicích, kde nám pan doktor Herman ultrazvukem březost potvrdil. Jak říkám, přestože jsem byla o březosti přesvědčená, tak když jsem uviděla na monitoru tmavé kuličky, přepadl mě ten dobře známý pocit štěstí. Naše Klea již přibrala 1 kg, není divu, neboť celý den monitoruje dění v kuchyni. Zdlábne na co přijde, mimo normální krmnou dávku vyžaduje mandarinky a jablíčka. Vzhledem k tomu, že počasí je nevlídné, sluneční

Celý článek...
 
IHA Wels - Dante BOB
Sobota, 06.prosince 2014 08:24

DANTE Lady BardottePrávě jsem dostala skvělou zprávu, Dante se dnes zúčastnil mezinárodní výstavy psů v rakouském Welsu a svojí velmi úspěšnou letošní výstavní sezonu zakončil, v pořadí již dvanáctým titulem BOB. Velké poděkování za vynikající prezentaci našeho odchovánka patří Terezce Dudlové, která v letošním roce s Dantíkem dosáhla krásných titulů, a to Českého junior šampiona, Klubového šampiona a Vítěze speciální výstavy. Gratuluji a přeji stejně úspěšný rok 2015.

Celý článek...
 
Pozdravy od Cartouche, Berta a Bonnie
Středa, 03.prosince 2014 12:08

spokojený Cart (CARTOUCHE)Je to vždy hezký pocit otevřít email a přečíst si prima zprávy od stěňat. Minulý týden nám napsal Cart (Cartouche). Dopis od jeho paničky Veronique začínal: posílám pár fotek našeho nejlepšího psa na světě. K tomu není co dodat, takové věty vždy potěší. Veronique nám popřála všechno nejlepší a spoustu dalších tak skvělých štěňátek. Cart je bráška naší Cleopatry, takže jestli vše dobře dopadne, stane se za měsíc strejdou.
Máme také další zpravodajství od Berta z Orlíka. Není pochyb, že se tenhle ušatý expert zcela potatil. Jak píše Monika, ničeho se nebojí, z lidí ani z ostatních psů respekt nemá, do všeho se vrhá po hlavě, hlídač je to urputný,

Celý článek...
 
Cleopatra prvních čtrnáct dní
Neděle, 23.listopadu 2014 10:38

CleopatraSamozřejmě je zatím velmi předčasné v tuto chvíli mluvit o březosti. I když určité malé změny, které by březost napovídaly, tu jsou. Důležité však je, že se naše holčička tváří spokojeně. Pohoda má pro fenku v nadcházejících třech dnech velký význam, neboť teprve až nyní dochází k uhnízdění embryí v děloze. Velikost zárodků je 1 mm. Chcete li vědět, jak probíhá březost den po dni, tak šikovnou pomůckou je pregnancy kalendář, který si můžete vygenerovat ZDE. Jestli se budeme moci radovat z pocitu, že Clea čeká štěňátka, se dozvíme za 14 dní, kdy půjdeme na ultrazvuk.
další 3 fotky viz ,,celý článek,,

Celý článek...
 
Pozdrav z Orlíka od Berta a Bernnie
Pondělí, 17.listopadu 2014 07:54

Bibi a Beruška (Bernnie)Pravidelně každý týden dostáváme "raport" z chovatelské stanice ze Starého sedla. O tomto víkendu se jako poslední do nového domova přestěhovala Beruška (Bernnie), která trpělivě čekala, než se její noví pánící vrátí z dovolené. Orlík však neosiřel, doma zůstal Bert se svojí maminkou Bibi. Jak říká Monika, je to mazel rozmazlený, nejraději by se choval pořád v náručí, ale při jeho 12,5 kilogramech se Monice po chvilce podlamují kolena. Není to žádný bambula, je to správný uličník, takže je čas začít s výchovou. Milého Bertíka čeká lovecký i výstavní výcvik. Časem tedy uvidíme, zda-li bude lovec po mamince a výstavně úspěšný po tatínkovi Bandittovi. Já věřím, že ano Mrkající.

Celý článek...
 
CLEOPATRA a HERCULE - naše psí svatba
Pondělí, 10.listopadu 2014 06:15

Hercule a CleopatraVčera jsem se s naší milou Cleopatrou vydala na Červený Hrádek do chovatelské stanice Aurita Kitta mojí kamarádky Nikol Füleky. Ta si před dvěma roky přivezla z Francie štěňátko bernského honiče Hercula des Echos de Belledonne - naději pro náš český chov. V tu dobu již bylo dohodnuto, že se jednou stane ženichem naší Cleopatry.
Hodnoty progesteronu a včerejší kontrolní stěry ukázaly, že neděle je den D. To se také po příjezdu potvrdilo a po chvíli došlo ke spojení tohoto krásného páru. Jestli Cleonka čeká štěňátka, nám za měsíc řekne vyšetření ultrazvukem.
Nikole moc děkuji, že nám umožnila vybrat si právě Hercula a také za příjemnou, klidnou atmosféru na této psí svatbě.
Narození štěňátek očekáváme okolo 10. ledna 2015 a do nových domovů by mohla odcházet začátkem března.
Věřte, že se na ty malé ušounky už moc těšíme Usmívající se .
Hercule a Ceopatra j

 
Flint, Šimon a Bert - kluci našeho Banditty
Středa, 05.listopadu 2014 06:51

FLINT (Bamboo Ze Starého sedla)Je to více jak rok, kdy se za námi do Bratislavy přijela podívat Andrea, která bydlí v Rakousku. V té době měla ještě pejska bernského honiče Dustina, jenž se dožil úctyhodného věku 16ti let. Když Dustin odešel za duhový most, věděla že po čase bude její rodina připravená na příchod malého štěněte. Delší dobu sledovala naše stránky a okouzlil jí Banditto, a tak se stalo, že před dvěma týdny malý "bandittovec" Flint (Bamboo) opustil svojí chovatelskou stanici Ze Starého sedla, a odcestoval s Andreou domů. Stále dostávám zprávy plné nadšení a fotek o spokojeném Flintovi.

Celý článek...
 
Prague Expo Dog 1.-2.11.2014 - Dante a Desdemona BOB
Pondělí, 03.listopadu 2014 10:20

rozhodčí pan Zaza Omarov, Terezka Dudlová a její DanteO víkendu se v Praze konala dvoudenní mezinárodní výstava. I když Banditto a Clea nebyli přihlášeni, stejně jsem doma neměla stání a jela jsem fandit Dantíkovi a setkat se s přáteli. V neděli si pak výstavní kruh užila jeho sestra Desdemona. Oba si přivlastnili titul BOB. Majitelům moc gratuluji a přeji další výstavní úspěchy.
Proč nejel Bany a Clea ?  Očekávala jsem, že každou chvíli začne Clea hárat a také, že ano. Takže nadějná zpráva - příští týden jedeme za ženichem Mrkající .

Celý článek...
 
DONATELLO Lady Bardotte - EVROPSKÝ VÍTĚZ, BOB !!!
Neděle, 26.října 2014 06:30

Donatello Lady Bardotte - EVROPSKÝ VÍTĚZ, BOB24.10.2014 se v Brně konala mimořádná kynologická událost - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ. O den dříve ještě proběhla Národní výstava při EDS. Naší chovatelskou stanici senzačním způsobem prezentovali dva švyčtí kluci Dag (Donatello) a Dante. Pro Daga to byla v jeho dvou letech výstavní premiéra ve stylu - přišel, viděl, zvítězil !!! Jeho výstavně velmi úspěšný bráška Dante si vysoutěžil krásné druhé místo. Majitelce Daga paní Ludmile Horsákové a majiteli Danteho Romanu Dudlovi ještě jednou srdečně gratuluji. Děkuji handlerce Petře Kolegarové za profesionální předvedení a taktéž i Terezce Dudlové.

Celý článek...
 
Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností - Lord Byron
Úterý, 21.října 2014 06:50

moji - Barunka, Dorotka, Terezka, Clea a BandittoV životě mě potkalo jedno velké štěstí, před sedmi lety jsem si domů přivezla svého prvního vytouženého honiče malou Barunku. Rázem můj život dostal zcela nový rozměr. Dnes naší domácnost s námi sdílí úžasná partička ušatých pohodářů -  Barunka, Dorotka, Terezka, Banditto a Clea. Vždy se těším na každý nový den s nimi. Ráda se o ně s láskou starám, ráda se na ně dívám, jsou nezáludní, citliví, a díky jejich nesmírné empatii přesně poznají jakou má člověk zrovna náladu. Často mám po ruce foťák a fotím si je jen tak pro radost. Ráda se dnes podělím o pár fotek i s vámi Usmívající se.

Celý článek...
 
Bandittovy děti podruhé - štěňátka Ze Starého sedla
Neděle, 05.října 2014 12:02

dvě Moniky, uprostřed maminka Bibiana a její štěňátkaVčera jsme si s Bárou udělaly výlet na Orlík za Bibinčínými a Bandittovými štěňátky. Bára se jela podívat na svoje psí vnoučátka a zároveň pořídit krásné fotky, kterými je již dnes pověstná. Hned po příchodu nás uvítalo rozdováděné černobílé hemžení. Nešlo přehlédnout, jak jsou štěňátka vypapaná, jsou to pořádní válečci. Musím říci, že jsou moc krásná, čilá, zdravá, a po mamince mají velká kukadla. Byla jsem z nich doslova nadšená a ještě dnes mám tuto milou návštěvu u Moniky a Honzy Márových pod kůží.
Foto: Barbora Dančová 
kontakt na štěňátka ZDE

Celý článek...
 
Bandittovy děti
Pátek, 03.října 2014 09:42

Franceska (dcerka naší Terezky) s Arwen DoriathBanditto je již trojnásobný otec krásných štěňátek, která se narodila v chs Aurita Kitta (2013), chs Doriath (2014) a v chs Ze Starého sedla (2014). Majitelky těchto stanic si pro svoje fenky Benetku, Casiopeu a Bibianu, jednoznačně vybraly právě našeho krasavce Bandittu. Jejich přání bylo, mít nádherná a zdravá štěňátka. Banditto nezklamal a do puntíku přání splnil. Dnes se můžete podívat jací úžasňáci rostou ze spojení Casi x Banditto. Zítra se jedu podívat na mimča do chs Ze Starého sedla - Bibiana x Banditto. V neděli se můžete těšit na další foto Mrkající.

Celý článek...
 
Cleopatra - první bernský honič testovaný na lokus B
Středa, 24.září 2014 05:42

VYJÁDŘENÍ LABORATOŘE GENOMIAV průběhu posledních dvou let se v chovu bernského honiče objevily tři vrhy, kde se narodila hnědobílá štěňátka. Není to nic nového pod sluncem, tato štěňata se čas od času vyskytovala i dříve, ale byla zatajována. Nemám vůbec nic proti hnědým štěňátkům, jsou krásná a svým majitelům dělají stejnou radost jako černobílá. Je to však zbarvení nestandardní, pochopitelně tedy nemohou být zařazena do chovu.
Toto zbarvení má na svědomí přítomnost psího genu TYRP1 (lokus B). Vzhledem k tomu, že chci odchovávat nadále toto překrásné, ušlechtilé plemeno ve standardní černobílé barvě, nechala jsem Cleopatře udělat genetické vyšetření v laboratoři GENOMIA.
K mojí veliké radosti máme černé na bílém - CLEOPATRA NENESE VLOHU PRO HNĚDOU BARVU ! Usmívající se 

 
MVP České Budějovice 20.9.2014 - Banditto a Dante BOB !
Pondělí, 22.září 2014 05:59

paní rzhodčí Olga Dolejšová - Banditto a Dante BOBTéto výstavy se zúčastnilo sedm švýcarských honičů (4 bernští a 3 švyčtí), z tohoto počtu jich pět reperezentovalo Lady Bardotte. Posuzovala příjemná rozhodčí paní Olga Dolejšová, moc se mi líbil její citlivý přístup k posuzovaným pejskům. Naši Bardoťáci se opět výborně předvedli a posbírali co se dalo. Páni kluci Banditto a Dante se tentokrát rozhodli, že vítěz plemene BOB bude patřit jim. Clea a Desi si odnesly CACIB - nejlepší fena. Talentovaný benjamínek Federico si odnesl Velmi nadějný 1. Setkání s naší ušatou rodinkou jsme si moc užili, je to krásný pocit vidět, jak se dětem daří.

Celý článek...
 
Klubová výstava KCHŠH 13.6.2014 - DESDEMONA BIS !!!
Neděle, 14.září 2014 06:30

DAMIAN, DESDEMONA, FEDERICO, DANTE a jejich maminka TEREZKANa včerejší klubovou výstavu bylo přihlášeno 35 bernských a 6 švyckých honičů, které velmi profesionálně posoudila paní rozhodčí Stanislava Janická. Pro naší chovatelskou stanici to byl VELKÝ VÝSTAVNÍ DEN ! Stejně jako loni se stal náš Banditto absolutním vítězem této výstavy, tak i letos se fenka Desdemona Lady Bardotte, z našeho švyckého odchovu, stala taktéž absolutní vítězkou - BIS. Dante opět nezaváhal a získal tiul Klubový vítěz a jeho bráška Damian si odnesl titul CAC. Obrovskou radost mi také udělal sedmiměsíční Federico, který se na svůj mladý věk a na svojí výstavní premieru předvedl vynikajícím způsobem.

Celý článek...
 
Navšívil nás Filípek, nové zprávy od Francesky s Arwen, Felicity, Daga a Fidorky (28 x foto)
Čtvrtek, 04.září 2014 09:32

Terezka a její synek FilípekVčera jsme měli moc milou návštěvu, přijel k nám Filípek se svojí paničkou. Scénář návštěvy byl stejný, jako když nás navštívila jeho sestra Fidorka. Neustále šťastný výraz a dvě hodiny nezdolného dovádění. Naši to opět vzdali a prchli domů. I přesto že je Filípek "los temperamentos", má ho panička vychovaného na jedničku, poslouchá jí na slovo a na vycházkách běžně chodí na volno.
Další prima novinka je, že "naše" švycká holčička Francesca má od soboty novou ušatou kamarádku Arwen, která je dcerou našeho Banditty, z čehož mám nesmírnou radost.

Celý článek...
 
INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav 30.8.2014 - DAMIAN BIG 5 !
Neděle, 31.srpna 2014 06:37

CLEOPATRA a BANDITTONa této pro nás opět úspěšné výstavě, naší chov. stanici reprezentovali za švycké Damian a za bernské Cleopatra s Bandittem. Byl to Damianův den, dosáhl vynikajícího úspěchu, jak se říka byl na ,,bedně,, - BIG 5.místo VI. skupiny FCI. Majitelce Kateřině Brůnové srdečně gratuluji a děkuji za skvělou prezentaci naší stanice.
Z předvedení Cleopatry jsem měla moc dobrý pocit, ani jednou nezaváhala a odnesla si titul CACIB - nejlepší fena. No a náš zasloužilý otec Banditto ve chvíli, kdy má prohánět holky ušatý, je hodně akční.

Celý článek...
 
Bibianě a Bandittovi se narodila štěňátka !
Středa, 27.srpna 2014 05:56

štěňátka - Bibiana Lady Dorotte x Banditto Lady BardotteS velikou radostí všem oznamujeme, že včera dne 26.8.2014 se krásné Bibianě Lady Dorotte a našemu Bandittovi Lady Bardotte narodilo 6 nádherných, zdravých a plně standardních štěňátek - 2 kluci a 4 holčičky.
Chovatelce Monice Márové srdečně gratuluji k úžasnému černobílému nadělení a štěňátkům přeji ty nejhodnější páníky.
Kontakt a zprávy o tom jak se štěňátkům daří naleznete ZDE .

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4