English Deutsch
Vánoční pozdravy od našich ušatých dětí (20 fotek)
Sobota, 26.prosince 2015 07:33

Vánoční pozdrav od našich - Kleonka, Terezka, Viki, Banditto, Barunka a DorotkaJá myslím, že tyto krásné fotky ani komentáře nepotřebují...... slovo "děti" je zde zcela na místě. Pro mě, jako chovatelku, je to pocit radosti vidět, jak jsou štěňátka od Terezky, Kleonky a Banditty milovaná.
Všem páníčkům moc děkujeme a přejeme spoustu dalších nezapomenutelných psích kusů, které na Vás v novém roce jistě čekají Mrkající. Mějte se rádi.
děti Terezky - Dante, Frederic, Pedro, Dag, Fidorka, Franceska, Falco, Fabienne
děti Kleonky - Geronimo, Ginette
děti Banditty - Diana, Flint, Bert, Šimonek, Dunston, Danny, Belle, Arwen

Celý článek...
 
PF 2016
Pondělí, 21.prosince 2015 07:41

Všem Vám přejeme krásné vánoční svátky plné pohody a štědrosti a v novém roce 2016 hodně štěstí, spokojenosti, zdraví a osobních i pracovních úspěchů.

lady-bardotte 

 
Náš Banditto se stal otcem
Pondělí, 14.prosince 2015 08:00

Beneátka a její štěňátkaDne 11.12.2015 se v chovatelsk stanici Aurita Kitta krásné fence Beneátce narodila nádherná štěňátka. Náš Banditto se stal otcem a zároveň i dědečkem, neboť svoje první štěňátka přivedla na svět i jeho dcera Ambra Aurita Kitta.
Mám velikou radost, posíláme srdečné gratulace a přejeme ty nejhodnější páníčky.

více informací najdete na tomto odkaze - Aurita Kitta 

 
Krásný úspěch našich potomků na IHA WELS
Pondělí, 07.prosince 2015 17:25

V sobotu 5.12.2015 se v rakouském Welsu konala mezinárodní výstava psů. Švýcarské honiče reprezentovali dva zástupci a to naši potomci. Za švycké honiče se s fantastickým výsledkem představil Terezky syn Dante Lady Bardotte, který mezi nejlepšími zástupci celé VI. skupiny FCI obsadil parádní 2. místo. Svojí výstavní premiéru měl Banditty syn Bamboo ze Starého sedla alias Flint, který dostal ocenění BOB, ten prezentoval honiče bernské. Flint žije v Rakousku. Pro zajímavost přikládám i foto rodičů v podobných pozicích, kde je jasně vidět nezaměnitelná podoba.
Šťastným majitelům rodině Dudlovým a Andree Bartak, srdečně gratuluji.
rozhodčí: Franz Zimmermann (AT)
DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, BIG 2. místo
BAMBOO ze Starého sedla - V1, BOJ, BOB


Dante Lady Bardotte s Terezkou Dudlovou  maminka Terezka Bamboo ze Starého sedla alias Flint otec Banditto

 
sněžní draci "bardoťáci"
Úterý, 01.prosince 2015 14:55

VIKIMinulý týden u nás napadl první sníh. I když odpoledne už po něm nebylo ani stopy, tak přesto zasněžené ráno budilo iluzi pohádky. Vikuška viděla sníh poprvé v životě a ze samé radosti jí popadl amok. Nejprve se točila do kolečka, jakoby ho chtěla zašlapat, pak skákala jako telátko a nakonec neúnavně lítala kolem zahrady jako družice. Zbytek party na ní koukal, jakoby chtěl říct: počkej ono tě to přejde až ho budeš mít až po břicho. Nakonec stejně neodolali a 24 tlapek rozpoutalo malý sněžný tajfun Mrkající.

klik "celý článek" naleznete dalších 17 fotek

Celý článek...
 
Úprava stránek
Pondělí, 30.listopadu 2015 17:27

Vážení návštěvníci, jak jste si asi všimli, naše stránky dostaly trošku jiný kabátek. Dlouho jsem se k tomuto kroku odhodlávala, neboť na původních fotografiích byly zakladatelky našeho chovu - Dorotka, Barunka a Terezka. Holky mimo Terezky se pomalu blíží k důchodovému věku a naší stanici také reprezentují jejich krásné děti. Ode dneška Vás tedy bude vítat Viki dcerka Terezky a Dorotky děti Kleonka s Bandittem.
Za novou úpravu stránek děkuji paní Šárce Novákové - designové studio Moonbarks. 

 
Cleopatra a Banditto - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPIONI C. I. E.
Středa, 18.listopadu 2015 12:32

Bandito a KLea (Cleopatra)Tak to máme černé na bílém, v pondělí nám ve schránce přistála pošta z Belgie a jejím obsahem byly dva diplomy s titulem - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPION C. I. E..
Máme radost, neboť štěňátka, která plánujeme na začátek roku 2016 a jejich maminkou bude právě Cleopatra, tak budou mít tento titul zapsaný ve svých rodokmenech.
Banditto a Cleopatra jsou dětmi naší milé Dorotky, která ač za nedlouho oslaví 8 let, si stále udržuje svůj půvab. Dorotka v dobách své výstavní slávy, byla vždy ozdobou výstavních kruhů. Bany a Klea maminku nezapřou, do vínku dostali rovné dlouhé nohy, ladnost a eleganci, pohodové povahy a pevně kráčí v jejích stopách.
další foto klik "celý článek"

Celý článek...
 
Veselý podzim (24 x foto)
Úterý, 10.listopadu 2015 07:37

lumpice VikiTo, že je podzim, mě přesvědčí jen pohled do kalendáře a barva listí na stromech. Tráva na zahradě stále roste, jako kdyby bylo jaro. Vzít sekačku v listopadu a jít posekat trávu je na tento čas trochu podivné, ale je to tak. Sluníčko a vůně čerstvě posekané zahrady jako vždy přilákala naší partičku a já měla opět možnost zvěčnit jejich lehkost bytí. Po chvíli focení jsem si uvědomila, že teprve nyní s příchodem Vikušky je naše ušatá rodinka kompletní. Její nespoutané, šťastné mládí je pro všechny silně "nakažlivé". Dokonce i poměrně lenošivá Dorotka, která je stále nad věcí, odloží svojí masku "Ledové královny" a nasadí si masku rozpustilého klauna. Když si prohlížím fotky, vidím, že Viki asistuje u každé "lumpen" akce Mrkající.

Celý článek...
 
MVP Praha 1. 11. 2015 - v Praze bylo blaze :)
Pondělí, 02.listopadu 2015 09:59

Viki (Hedvika Lady Bardotte) s milou handlerkou Josefínou SoltesMáme za sebou poslední výstavu letošní výstavní sezóny s povedenými výsledky.
Naše Viki již nastoupila ve třídě dorostu a předvedení s handlerkou Josefínou Soltes opět lahodilo oku. To v posudku ocenila i paní rozhodčí. Náš posudek začíná slovy - velmi krásná fena....těch velmi bylo ještě několik. Zdá se, že Vikuška má talent po mamince Terezce.
A zde jsou výsledky našich úspěšných.
rozhodčí: paní Elizabeth Gonzalez (Gibraltar)
DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, res. CACIB
HACHIKO Lady Bardotte - V elmi nadějný 1
HEDVIKA Lady Bardotte - Velmi nadějná 1
ATANI Doriath (dcera nšeho Banditto Lady Bardotte) - V1, CAC, CACIB, BOB

Celý článek...
 
Viki slaví malé narozeniny, je jí 1/2 roku (21 x foto)
Středa, 28.října 2015 09:56

Viki - trošku jsem si jí vymalovala :)Uteklo to jako oko na punčoše a z malého štěňátka je dnes krásná psí slečna. I když Viki nebyla plánovaným přírůstkem, jsem šťastná, že jí mám - prostě to tak mělo být.
Vikuška má nesmírně vřelou, bezelstnou povahu, doma nikdy nic nezničila a smečka díky ní ožila.
Vzhledem k tomu, že se narodila na zahradnictví, tak její vrcholnou disciplínou jsou samozřejmě zahradní úpravy. Občas si vezme do hlavy, že vyhloubí metro a momentálně se terčem jejího zájmu stala okrasná zeleň. Má velmi osobitý styl, zato nekompromisně účinný, jak "prořezat" koruny stromků (viz fotodokumentace).

Celý článek...
 
Dante - Slovenský šampion krásy
Středa, 28.října 2015 06:21

DANTE Lady BardotteO víkendu se konala dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bratislavě a naší stanici prezentovali dva bráškové Dante a Donatello. Oba kluci dopadli na výbornou a Dante si do své sbírky šampionátů přivezl krásný titul - Slovenský šampion krásy - gratulujeme !

rozhodčí: Elena Ruskovaara (Finsko)
DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB
DONATELLO Lady Bardotte - V1 

 
Na návštěvě v chs z Cukrovaru - příběh Pedra
Neděle, 25.října 2015 09:44

PEDROUŠEK (Dorian Lady Bardotte)Pedroušek je sourozenec Danteho, Desinky a Dorothy, které již z našich stránek znáte. Stejně jako ostatní štěňátka ped třemi lety odjel do nového domova, kde měl být vedený jako lovecký pes. Před měsícem jsem se však dozvěděla, že po této stránce majiteli nevyhovuje, a že ho už nechce. Tato zpráva se díky FB dostala do světa rychlostí blesku a ještě týž den si jí všimli moji přátelé z chovatelské stanice švyckých honičů z Cukrovaru. Bylo jim ho velmi líto a ještě ten večer padlo rozhodnutí, že si Pedrouška vezmou. Sami se aktivně věnují myslivosti, ale pes je u nich v první řadě člen rodiny, jestli a jak bude lovit je vedlejší. Tak se také stalo a Pedrouška si vzali.
Včera jsem se za "naším" chlapečkem jela podívat.

Celý článek...
 
Štěňátka v chovatelské stanici Aurita Kitta
Čtvrtek, 15.října 2015 05:51

oznámeníV pondělí 12. října přijela za naším Bandittem nevěsta Beneátka. Námluvy proběhly dle očekávání. Pokud vše dobře dopadne, tak v polovině prosince se v chovatelské stanici Aurita Kitta narodí štěňátka.
Veškeré další dění můžete sledovat na stránkách zde

 
MVP České Budějovice 10.10.2015
Pondělí, 12.října 2015 11:41

naše rodinka Lady Bardotte - Geronimo, Hachiko, Viki, Desdemona, Giovanna, Hessie a DanteČeskobudějovická výstava byla pro nás opět příležitostí setkat se s naší početnou "bardoťáckou" rodinkou. Vítání, klábosení a štěkot našich drahoušků nebral konce. Na výstavě se předvedlo celkem 14 švýcarských honičů a z tohoto počtu jich 6 prezentovalo naší stanici. Na úvodní fotce je nás 7, neboť se za námi přijela podívat ještě sestřička Hessie.
Našim švyckým honičům se skutečně zadařilo. Krasavec Dante získal svůj 20. titul BOB a jeho sestře Desdemoně byl udělen titul Šampionka ČMKU.

Celý článek...
 
GERONIMO
Středa, 07.října 2015 08:47

Martina a Geronimo - překrásná fotkaVelký náčelník podává svoje pravidelné hlášení do rodného týpí a hlavním tmatem je nyní výstavní trénink. Před třemi týdny se byl Geri seznámit s výstavním ruchem na výstavě v Brně. Na místě jsme vyzkoušeli co v tom klukovi je. Běh mu šel moc dobře, ale v postoji ne a ne postát.  Měl zafixováno, že v blízkosti páníků provede povel sedni. Martina byla trošku nervózní jak toto napravit. Geronimo tedy začal denně po chvilkách trénovat a výsledek je vidět na fotkách - za mě na výbornou.
Za krásné fotky děkuji Martině a Lukášovi.

Celý článek...
 
Užíváme si babí léto
Sobota, 03.října 2015 08:39

VELMI TĚSNÝ PRŮLET KOLEM MĚPodzim je zatím jako malovaný a tak si krásné dny naše ušatá partička užívá plnými doušky. Odpoledne, kdy je zahrada příjemně prohřatá, pořádají svojí happy párty. Tomu nikdy neodolám a musím mezi ně. V tu chvíli se člověk ocitá v jiném světě..... Jejich krásu, radost a bezstarostnost si pomocí fotoaparátu trošku kradu pro sebe napořád.
Občas ti naši draci svůj sprint neubrzdí, skolí mě k zemi s úmyslem prozkoumat obsah foťáku Usmívající se
...na dalších 34 fotek se můete podívat, klik "celý článek"

Celý článek...
 
Moravskoslezská národní výstava Brno 19.9.2015 - velká radost
Neděle, 20.září 2015 07:25

naši Bardoťáci - zleva: DANTE, HEDVIKA (VIKI), NACHIKO, GINETTE, GERONIMOMáme za sebou jeden z nejhezčích výstavních zážitků. Na výstavu přijelo 5 "Bardoťáků" včetně nás. Utvořili jsme rodinnou skupinku a o zábavu bylo postaráno. Před nástupem do kruhu jsme se zklidnili a začali se soustředit na předvedení našich drahoušků. První do kruhu nastoupila bernská kráska Ginette (dcera Kleonky), předvedení se jí moc vydařilo a paní rozhodčí jí udělila známku VN 1 s vynikajícím posudkem. Poté přišla řada na Hachika s Viki  a i oni si odnesli známku VN 1 s pochvalou za hezké předvedení. No a závěr patřil našemu úžasňákovi Dantemu, který v konkurenci opět potvrdil svoje dosavadní výsledky a stal se vítězem plemene BOB.

Celý článek...
 
Plánujeme štěňátka
Úterý, 15.září 2015 14:40

nový velmi nadějný bernský pár - AGNI a CLEOPATRA (Klea)Na začátek roku 2016 plánujeme štěňátka. Nastal tedy nejvyšší čas najít toho pravého ženicha. Maminkou štěňátek bude naše Kleonka (Cleopatra). Adeptů na tatínka bylo několik, ale rozhodnutí jednoznačně padlo na krásného psa Agniho od Punkvy.
Více informací najdete v rubrice ŠTĚŇATA 

 
Klubová výstava KCHŠH - Chržín 5.9.2015
Pondělí, 07.září 2015 07:03

naši šikulíni - Viki a HachikoPro naše mláďata Viki a Hachika to byl velký den. Poprvé vstoupili do výstavního kruhu, a hned na takové prestižní akci, jakou je klubová výstava. Oba působili roztomilým dojmem, jak vše brali vážně a moc se snažili. Nerada sama sebe chválím, ale Viki se předvedení povedlo na jedničku a pan rozhodčí chválou nešetřil i mimo posuzování. Prostě má moje holčička v sobě zvláštní kouzlo a není to jen můj postřeh. Bráška Hachiko moc hezky běžel, jen musí trošku doladit postoj. Oba špunti si odnesli známku Velmi nadějný 1. Viki získala svůj první titul - Nejlepší štěně klubové výstavy. Pak přišla řada na jejich, o tři roky staršího, brášku Danteho.

Celý článek...
 
Úspěchy našich potomků na MVP Mladá Boleslav 29.8.205
Pondělí, 31.srpna 2015 13:10

CH DANTE Lady Bardotte - BOB, vítěz plemeneOpět nám naši potomci dali další důvod k radosti. V sobotu se syn Terezky DANTE a děti Banditty jeho syn BERT a dcery ABORA s BERNIE zúčastnili mezinárodní výstavy, kterou posuzoval pan rozhodčí Miodrag Vreteničič. Všichni si odnesli ve svých kategoriích ta nejlepší ocenění. Všem majitelům srdečně gratuluji a přeji další výstavní úspěchy.
tř. šampionů - DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB
tř. mladých - BERT ze Starého sedla - V1, CAJC, BOJ
tř. mladých - ABORA Doriath - V1, CAJC
tř. mladých - BERNIE ze Starého sedla - V2

Celý článek...
 
Přijela k nám Debinka
Neděle, 30.srpna 2015 05:53

Terezka se svojí dcerkou DebinkouVčera k nám zavítala na návštěvu Debi (Deborah), aby se viděla se svojí maminkou Terezkou a zařádila si s naší malou Viki. Debi k nám jezdí pravidelně každý rok. Ze všech štěňátek, která Terezka přivedla na svět, jí je tahle krásná, jemná holčička nejvíce podobná. S maminkou se viděla, ale v momentě kdy přijela, tak akorát naše Viki odjížděla na vet. klinuku do Litoměřic. Na zahradě při svém blbnutí narazila na větev a ta se jí zapíchla do boku. Zranění nebylo nijak vážné, rána hluboká nebyla, ale kůže zcela chyběla. pan doktor jí ránu sešil plastickým stehem, takže zhojení by mělo být bez následků.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5