English Deutsch
Lucernská štěňátka - 6.týden (29 x foto)
Neděle, 11.srpna 2019 06:54

moje DorotkaNašim úžasným modráskům bylo včera šest týdnů a to je čas, kdy bych měla pomýšlet na jejich blížící se odchody do nových rodin. Tento týden byl u nás v podstatě týdenem otevřených dveří, každý den k nám zavítala milá návštěva, aby na vlastní oči přátelé a známí viděli Bettynčiny ňufíky.
Musím zlatíčka pochválit, nikoho se nebojí, jsou to mazlové každým coulem, již se učí čistotě, granulky s telecí či jehněčí konzervou už papkají nerozmáčené a jak je o lucernských honičích známo, jsou nesmírně chytří, což je docela dobře poznat i z jejich moudrých pohledů.
Za léta co odchováme štěňátka jsem vypozorovala, jak v šestém týdnu vždy dochází ke stejné situaci. Maminka štěňátek přenechává denní dohled a zábavu vždy nejmladší fence ve smečce. I Betty tak učinila, jen občas jukne, jak tuto novou roli Leontýnka zvládá. A podle mě bezvadně. 
V týdnu k nám přijede domů pan doktor a proběhne čipování a první očkování. Zároveň každému štěňátku vystavíme mezinárodní Pet Pasport. Jsem tolik šťastná, že jsem si mohla nechat svojí Dorotku, neumím si vůbec představit, že bych balila batůžky všem.

Celý článek...
 
Lucernská štěňátka - 5.týden (33 x foto)
Neděle, 04.srpna 2019 08:37

Dorotka a ManitouV pondělí byl našim štěňátkům 1. měsíc. Měl to být další krásný a šťastný den s nimi, stal se však dnem plným smutku, lítosti a zoufalství. Poupátko Madlenka nepřežila alergickou reakci na vosí bodnutí.
Byť mě malí neposedové od sžíravých myšlenek rozptylují, stále se s tím smířit nejde. Člověk nikdy neví, co mu osud přichystá.

Celý článek...
 
Lucernská štěňátka - 4. týden
Neděle, 28.července 2019 15:47

Jak vidíte, naši lucerňáčci již na sebe berou podobu dospěláků a pokud nespí znaveni dobrou baštou, tak dovádí jak malí draci. Mimo Marlina, tento týden všichni poznali, jaké to je, chovat se v náruči svých budoucích páníčků. Za Marlinem přijede jeho panička v srpnu. Dnes se tedy opět můžete podívat, jak naše lucerňátka rostou do krásy.

Mia Dora Michelle Muriel Madelaine Manitou Marlin 

 
Mia Dora - Bettynky holčička zůstává doma (16 x foto)
Pátek, 26.července 2019 12:56

Mia Dora neboli DorotkaDnes Vám s radostí představuji naší holčičku, která se jmenuje Mia Dora neboli Dorotka (dříve Melissa). Proč právě toto jméno ? Před čtyřmi měsíci mi ze života odešla moje milovaná fenka bernského honiče Dorotka, ale ne z mého srdce. Není den, abych si na ní nevzpoměla a její jméno mi stále zní v hlavě. Byla to vyjímečná, krásná psí dáma s charismatickou povahou. Říká se, že pejsky nemáme polidšťovat, ale ona sama si určité prvky lidského chování převzala....byla prostě jiná. Ti kdo jí znali, by má slova jistě potvrdili. Vím, že druhá Dorotka už nebude, ale přesto tu dnes Dorotku opět mám. Za štěstí, které dnes zase prožívám, tak můžu děkovat mojí milé Bettynce, rovněž neobyčejné psí osobnosti.
A nyní ke štěňátkům.

Celý článek...
 
Lucernská štěňátka - 3. týden (21 x foto)
Neděle, 21.července 2019 17:54

MelissaTřetí týden je vždy takový přelomový. Malí baculíni už na sebe berou podobu skutečných pejsků, projevují se první náznaky povah, nožičky je již unesou a začíná průzkum okolí a mezi sourozenci dochází k prvním hrátkám. Největší změnou je však první ochutnávka pevné stravy. A v tomto momentě jsem zažila něco nevídaného. Příkrm jsem měla v plánu až po víkendu, ale lucerňátka si sama řekla. Bettynka dostala svoje jídlo do ohrádky, já jsem si odskočila do kuchyně a než jsem se vrátila, byla miska obležená mláďaty. Samozřejmě jsem je odendala, neboť dospěláckou baštu nemůžou. Druhý den v sobotu k nám přijely na návštěvu moje nejbližší kamarádky Radka s Martinkou, aby si pomuchlaly ty naše malé poklady. Malí výtečníci se zase předvedli a hrnuli se mamině do misky. Neváhala jsem, naservírovala jsem jim dvě konzervy "starter puppy", vzali je útokem a rázem vše zbaštili.

Celý článek...
 
Z bedýnky do ohrádky (20 x foto)
Středa, 17.července 2019 08:40

psí něhaTak už se Bettynka dočkala. Včera jsem jí přestěhovala štěňátka do ohrádky, která je v obýváku. Betty je neuvěřitelně chytrá feňulka, jen co jsem ohrádku sestavila, hned si do ní lehla a významně se na mě dívala a čekala až jí tam ty její poklady přinesu. Je neposatelné, jak je šťastná. Špunti si tak budou zvykat na zvuky běžného života a běh domácnosti, seznámí se s celou naší ušatou partičkou a budou se učit čistotě.
Nyní štěňátkům rostou první zoubky a i když má Bettynka mlíčka dost, tak po neděli již začneme s přikrmováním. 
Bílá barva z jejich kožíšků už mizí a mění se v "modrou". Budou to jistě chytří lumpíci, neboť už nyní vidím, že jsou to malí šibalové, stejně jako je jejich mami Mrkající.

Celý článek...
 
Lucernská štěňátka - 2. týden (17 x foto)
Neděle, 14.července 2019 11:16

bráškové - Manitou a MarlinŠtěňátkům jsou dva týdny a jak sami vidíte, mění se nám před očima. Ve čtvrtek svoje kukadla otevřely jako první holčičky Michelle s Melissou, ten den je postupně následovali další sourozenci a na pátek si podívanou na svět nechala Muriel. Všichni už čile pochodují po bedýnce a to je signál k tomu, že v týdnu dojde na stěhování se z porodnice do obýváku. Na to se já těším nejvíc a určitě to taky náležitě ocení Bettynka, která se už v porodnici nudí a jak může, jde se proběhnout se svojí partičkou po zahradě nebo se natáhne na gauči a odpočívá.
Naši modrásci jsou skutečně krásní, každý den s nimi je pro mě potěšením. Jsou to také zdatní jedlíci, svojí porodní váhu již ztrojnásobili.
Původně jsem chtěla fotit veknu, ale počasí nám nepřálo, tak jsem si s foťákem hrála doma, ale myslím, že focení doma dopadlo dobře. 

Celý článek...
 
Poprvé venku (23 x foto)
Středa, 10.července 2019 14:05

Bettynka se štěňátkyDnes byl, ale opravdu krásný den. Sluníčko hřálo tak akorát, takže nastala vhodná chvíle nahřát našim modráskům kožíšky. Štěňátka, Bettynka a já, jsme si užívali šťastné a pohodové chvíle.
Štěňátkům je jedenáct dní a jejich váhy dosáhly 1 kg a u některých i přes. Mně se každý den nabízí neuvěřitelná podívaná, kterou je proměna jejich barvy. V jejich případě bez nadsázky platí, že se mění přímo před očima. Na fotkách venku to díky sluníčku není tak patrné, proto jsem nafotila pár detailů i doma, kde je tato změna velmi dobře vidět. 
Bettynka je báječná mamina, vše zvládá s lehkostí a mám dojem, že v mateřství je ještě krásnější.
Těšíme se na blížící se návštěvy našich budoucích páníčků a kamarádů.

Celý článek...
 
Lucernská štěňátka - 1. týden (21 x foto)
Neděle, 07.července 2019 07:00

psí něhaKaždým douškem jsem si užila první pohodový týden s našimi štěňátky. Betty je báječná mamina, díky její něžné péči vládne v bedýnce pohoda a klid. Všechna štěňátka dosáhla dvojnásobku svojí porodní váhy, denně přibírají okolo 70g. Je fascinující pozorovat jak se den ode dne mění jejich barvy. Modrá barva postupuje od nožiček, takže někteří vypadají jak umounění od popela. Bettynku zdobí skutečně dlouhé uši a jak tak pozoruji, svoje děti neošidila a vypadá to, že všem nadělila stejně. Už nyní je jasné, že to budou pěkní ušounci.
Betty si svoje děti hlídá jako ostříž. Focení v bedýnce jí nevadí, ale jak jsem šla fotit jednotlivá štěňátka, tak s tím důrazně nesouhlasila a snažila se je odnášet v tlamě zpět do bedýnky. Nechtěla jsem jí rozčilovat, tak jsem pořídila pár rychlých portrétů, aby jste viděli, jak broučci rostou.

Celý článek...
 
Představuji Vám naše štěňátka - první vrh lucernského honiče v ČR (12 x foto)
Pondělí, 01.července 2019 06:55

MELISSADnes Vám představuji naše vytoužená a překrásná štěňátka lucernských honičů, jejichž maminkou je Cira-Betty vom Adlerjäger a tatínkem skvělý švýcarský pes Basko von Clüs. Od začátku se spojení tohoto víc než nadějného páru zdálo ve všech směrech jako ideální. Mé předpoklady se do puntíku potvrdily. Broučci jsou velmi vitální, za necelé dva dny přibrali v průměru 50g! a při pohledu na ně je těžko říct, který je ten nej. Všichni mají svoje nenapodobitelné kouzlo. Bettynka je šťastná a svoje ratolesti něžně pečuje. Já se od těch našich pokladů nemůžu odtrhnout a dívám se na ně jako na zázrak.
Po rozkliknutí celého článku si můžete naše mimča prohlédnout i Vy.
Jména štěňátek jsou dočasná, neboť jejich majitelé mají připravená svoje jména, ale ještě nemají vybrané konkrétní štěňátko.

Celý článek...
 
S nesmírnou radostí oznamujeme - NAŠE LUCERNSKÁ ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ !!!
Neděle, 30.června 2019 09:27

Moje milovaná Bettynka a její štěňátka jsou kouzelní chlapečkové holčičky
Včera 29. června ve večerních hodinách přivedla na svět naše milovaná Bettynka a tatínek Basko 6 překrásných, zdravých a plně standardních štěňátek lucernského honiče - 2 chlapečky a 4 holčičky.
Jsem neposatelně šťastná, nastala úleva, maminka i štěňátka jsou v pořádku. Betty se na porod připravovala tři dny, což bylo poměrně vyčerpávající, zato samotný průběh porodu byl velmi rychlý. Šest štěňátek se narodilo za 4,5 hodiny. Malí modrásci jsou čiperní jako ještěrky a jejich váhy se pohybují od 380g do 500g. Nyní bude jistě velmi zajímavé sledovat, jak se jejich sněhově bílé kožíšky barví do "modré". Bettynka je úžasná mamina, na to, že rodila poprvé, tak si se vším ihned věděla rady a v jejích očích se dala vyčíst spokojenost a hrdost ze svojí moc vyvedené nadílky malých lucerniček.
Dnes už nechám Bettynku v klidu, ale zítra přidám fotky jednotlivých štěňátek.
Zdravíme naše budoucí majitele, kteří se dočkali svého štěňátka.

 
Bettynka 59. den březosti - jsme připraveni na příchod štěňátek
Neděle, 23.června 2019 15:00

Od naší cesty do Švýcarska za Bettynčiným ženichem Baskem, vše velmi rychle uteko a dnešním dnem počínaje, můžeme očekávat narození tolik očekávaných štěňátek lucernského honiče. Bettynka je zatím v klidu, většinu dne odpočívá a tváří se spokojeně. Pro narození štěňátek jsem jí zařídila novou porodnici, ve které bude mít ty nejlepší, dalo by se říct i nadstandardní podmínky pro porod. Na Bettynce je vidět, že se jí v novém pokoji líbí, má tam soukromí, klid a ode dneška tam s ní budu i já, abych jí v noci měla pod dohledem.
Nezbývá tedy než si přát, aby vše dobře dopadlo a my se mohli radovat z malých lucerňáčků, kterých se už nemůžu dočkat a moc se na ně těším.

naše mami Bettynka Potřeby pro porod jsou připravené pokojík - porodnice Bettynka na kontrole

 
MVP Intercanis Brno - 22.6.2019
Neděle, 23.června 2019 14:34

Zatímco my už v klidu čekáme na příchod štěňátek, tak výstavní štafetu převzali naši dva švyčtí odchovánci Ingo s Kimaronem. Naše barvy skvěle hájili na mezinárodní výstavě v Brně. A že se kluci snažili a pobrali všechna ocenění, která mohli, dokládají níže uvedené výsledky. Ingo se ten den stal ČESKÝM GRANDŠAMPIONEM !
Já mám samozřejmě velikou radost a majitelkám Marcele a Leoně moc gratuluji.

rozhodčí: paní Hana Ahrens (AT)
Ich INGO Lady Bardotte (syn Terezky) - V1, CAC, CACIB, BOB
KIMARON Lady Bardotte (syn Vikušky) - V1, CAJC, BOJ

Ingo  čerstvý Grandšampion Ingo s Marcelou   Kimík s Leou kluci v kruhu - moc hezký pohled na jejich běh

 
European Dog Show Wels - 4 x EVROPSKÝ VÍTĚZ pro nás !!! (24 x foto)
Úterý, 18.června 2019 11:30

moji Evropští vítězové - Viki, Leontýnka a BastienVe dnech 14.-16. června se v rakouském Welsu konala hlavní kynologická událost tohoto roku - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ 2019. Přihlášeno bylo přes 20 000 psů ! Naší stanici fantastickým způsobem prezentovali : za bernské honiče Leontýnka, za lucernské honiče Bastien a za švycké honiče Viki s Dantem. Všichni jmenovaní se stali EVROPSKÝMI VÍTĚZI !!!

Posuzoval vážený rozhodčí pan Wolfgang Schirmer z Rakouska.

LEONTINE Lady Bardotte - V1, BOJ, EVROPSKÁ VÍTĚZKA ml.
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich HEDVIKA Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOS, EVROPSKÁ VÍTĚZKA

Celý článek...
 
Výstavní úspěchy Kimarona, Ivaline a Izzyho (4 x foto)
Středa, 12.června 2019 18:31

Vítěz plemene - Kimaron LBVe dnech 8.-10.června se v Nitře konala třídenní mezinárodní výstava. V sobotu naší stanici reprezentovala ve třídě pracovní Ivaline a v neděli ve třídě mladých Kimaron. Oba dva se stali vítězi plemene - BOB. Zvlášť velkým potěšením pro mě i majitelku Leonu jsou výborné úspěchy teprve ročního synka naší Vikušky Kimarona. Jsem si jistá, že tento překrásný pes se zařadí do plejády našich úspěšných švyckých honičů v barvách Lady Bardotte.

Ch IVALINE Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, GRAND PRIX SLOVAKIA, BOB
KIMARON Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, DERBY WINNER, BOJ, BOB

Dále jsem dnes od majitelů Izzyho obdržela dva certifikáty potvrzující jeho dosažené šampionáty - Německý šampion 2019, Šampion ČMKU 2019
Mám radost, že naši švyčtí honiči takovýmto skvělým způsobem prezentují naší stanici.

Celý článek...
 
Bettynka - 44. den březosti
Sobota, 08.června 2019 13:21

Bettynka se právě nachází již ve třetí třetině těhotenství, to znamená, že do porodu nám zbývají necelé tři týdny. To, že v březosti mají fenky zvýšenou chuť k jídlu je normální, ale u Betty je to trochu až extrém. Dostává třikrát denně nabaštit, ale přesto je jediným jejím zájmem monitorovat ledničku a kuchyňskou linku. Nepohrdne ničím, právě je období jahod, které musím před ní schovávat, jinak sama neví kdy má dost. Nejde si tedy nevšimnout, jak se den ode dne zakulacuje. Při pohledu na fotky, musíte uznat, že i to bříško naší krásné holčičce sluší.
Samozřejmě, že na některá štěňátka se už netrpělivě těší jejich budoucí páníčci a my je tímto zdravíme. 

Bettynka - naše krásná holka ušatá Bříško už neschová Už se nám hezky holčička zakulatila Šibalka jedna - stále v dobrém rozmaru

 
Speciální výstava KCHŠH - vítězný den našich ! (38 x foto)
Neděle, 02.června 2019 18:16

Viki, Bastík a Leontýnka nezaháleli :)V sobotu 1. června se v Náměšti na Hané konala Speciální výstava Klubu švýcarských honičů, kterou posuzovala vážená paní rozhodčí Stanislava Janická.
Této prestižní výstavy se zúčastnilo 24 jedinců. Naší stanici prezentovalo 8 zástupců - 2 bernští honiči, 1 lucernský, 5 švyckých a dále pak byli k vidění 4 bernští potomci našeho Banditty ! Jako chovatelku mě tento fakt velice potěšil. Pro nás to byla velmi úspěšná výstava s mnoha silnými výstavními momenty.
Viki a Bastien se stali Vítězi speciální výstavy a zároveň i vítězy plemene BOB. Bastík úspěšně absolvoval bonitaci a tímto se stává prvním CHOVNÝM PSEM lucernského honiče u nás. Leontýnka získala titul Nejlepší dorost spec. výstavy. Vikušky syn Kimaron se stal Vítězem spec. výstavy mladých a nejlepším juniorem BOJ. Izzy taktéž vysoutěžil speciálního vítěze a celkovou vítězkou BIS se stala dcera Banditty Danae. Závěrem třešnička na dortu, pro naší nastavající maminku Bettynku jsem převzala pohár a diplom s titulem - Klubová šampionka.
Z těchto výsledků mám nesmírnou radost, všem zúčastněným srdečně gratuluji a děkuji za skvělou prezentaci naší stanice, které si moc vážím. Jako vždy, poděkování také patří naší milé handlerce Josefíně Šoltésové za její bezvadné předvedení Viki, Basti a Leontýnky.

Celý článek...
 
Veliká radost - BETTYNKA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA !
Pátek, 24.května 2019 12:01

lady-bardotte-1-vrh_1Ano, dlouho očekávaná zpráva je tu ! Včera na klinice Live Litoměřice nám paní doktorka Štolcová oznámila radostnou a toužebně očekávanou zprávu, že naše milá Bettynka a překrásný Basko, by měli okolo 28.6.2019 přivést na svět první štěňátka lucernského honiče.

Vím, že je ještě před námi měsíc než se malí modrásci narodí a stát se může cokoli, přesto nyní zažívám jedno z nejšťastnějších období a na štěňátka se moc a moc těším. Smějící se
Po přiložení sondy se ukazovala jedna kulička za druhou
Bettynce již roste bříško

 
MVP Litoměřice - naši opět vítězní (15 x foto)
Pondělí, 20.května 2019 17:44

Leontýnka - 8. měsícůV sobotu 18. června se v Litoměřicích konala mezinárodní výstava psů, na které plemena švýcarských honičů posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík.

bernský honič
LEONTINE Lady Bardotte - Velmi nadějná 1
Ich CHARLES Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB
švycký honič
Ich INGO Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB

Vítězům plemene Charlesovi a Ingovi patří velká gratulace a jejim majitelkám Monice a Marcele, poděkování za vynikající prezentaci naší stanice.

Celý článek...
 
Bettynka - 17.den možné březosti
Neděle, 12.května 2019 17:57

Ani se to nezdá, ale je to již 17. dní, co jsem byla s Bettynkou za jejím ženichem Baskem. Vzhledem k tomu, že se očekávají první lucernská štěňátka u nás, je Bettynky březost bedlivě sledovaná nejen mnou, ale i mnohými přáteli a fanoušky naší stanice.
Zda Betty štěňátka čeká zatím s jistotou říct nemůžu, ale jsou zde jisté indicie, které by jejímu těhotenství napovídaly. Očividně se změnilo její chování, nevyhledává divočení na zahradě s ostatními, stále si vyžaduje mojí pozornost a po celý den má v hlavince starost, co kde zbaštit něco dobrého. Pokud Betty štěňátka čeká, tak je zatím vše v nejlepším pořádku.

Bettynka   Tyto pohledy našich holek dobře znám.... Polehávání na zahradě nikdy nebylo jejím zvykem Ani divoška Leontýna s ní nehne Za dva týdny budeme moudřejší


 
Těhotenský kalendář naší Bettynky
Pondělí, 06.května 2019 06:43

Budeme li předpokládat, že naše Bettynka čeká štěňátka, připravila jsem si pro Vás její těhotenský kalendář. Po rozkliknutí níže uvedeného banneru, se Vám den po dni zobrazí průběh březosti až po den, kdy by se štěňátka měla narodit.


pregnancy5

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 1 z 6