English Deutsch
Slavnostní vyhlášení PES ROKU 2017
Neděle, 21.ledna 2018 11:59

Včera 20. ledna se v kongresové hale TOP hotelu Praha konalo slavnostní vyhlášení prestižní soutěže o nejúspěšnějšího psa výstavní sezóny za uplynulý rok - PES ROKU 2017. Z každé skupiny FCI se podle počtu získaných bodů oceňuje pět nejlepších psů.
Moje Viki se s počtem 233 bodů stala třetím nejkrásnějším psem VI. skupiny FCI - PES ROKU 3. místo.
Každý oceněný pes měl prostor, aby se předvedl publiku, což jsem si s Vikuškou moc užila a poté jsme si převzaly krásnou kokardu, která mi bude připomínat tento nezapomenutelný okamžik její neobyčejné výstavní kariéry.


Viki se mnou a naší milou handlerkou Josefínou Šoltésovou slavnostní vyhlášení Vikuška Josefka a Viki

 
Dobré zprávy - Geronimo a Charles nenesou vlohu pro hnědou barvu
Pátek, 19.ledna 2018 11:40

V loňském roce se dva bernští kluci Geronimo a Charles, jejichž maminkou je naše Klea, stali chovnými psy. Oba dva jsou skvělými představiteli plemene bernského honiče s vynikajícími rodokmeny. Aby vše bylo jak má být, tak jen tato pozitiva nestačí. Ještě v nedávných dobách se čas od času objevovala ve vrzích hnědě zbarvená štěňata. Tato štěňata samozřejmě nejsou nikterak vadná, ale díky svému zbarvení, to jsou jedinci nestandardní, tudíž nemohou do chovu. 
Majitelkám obou našich odchovánků Martině a Monice, jsem tedy doporučila, aby si nechaly v laboratoři Genomia udělat testy na lokus B (Brown). K naší velké radosti je výsledek jak u Geronima tak u Charlese  "B/B", což znamená, že nesou gen pouze pro standardní černé zbarvení a tudíž ve spojení s jakoukoliv fenkou se nemůžou narodit nestandardní hnědá štěňátka.
Mám tedy radost a věřím, že se kluci brzy dočkají svých prvních potomků.
P.S.: V roce 2014 jsem se rozhodla nechat udělat tento test právě jejich mamince Cleopatře Lady Bardotte taktéž s výsledkem B/B. Klea byla tedy prvním testovaným bernským honičem. Jsem toho názoru, že pokud má být fenka zatížená březostí, porodem a následnou péčí o štěňátka, tak to má mít také smysl. 


GERONIMO Lady Bardotte  výsledek genetického testu - Geronimo CHARLES Lady Bardotte vsledek genetického testu - Charles

 
NVP Brno 13.1.2018 - skvělý začátek výstavní sezóny ! (22 x foto)
Pondělí, 15.ledna 2018 10:43

Betty s handlerkou Josefínou Šoltésovou - JBIG 3. místoV sobotu se v Brně konala Hanácká národní výstava, kde naší stanici vynikajícím způsobem prezentovalo 6 švýcarských honičů. Všechna nejvyšší ocenění vítěz plemene BOB za bernské, lucernské a švycké honiče patřila právě našim zástupcům Geronimovi, Bettynce a Hachikovi. V závěrečných soutěžích pak zazářila naše lucernská kráska Bettynka, kterou pan rozhodčí poslal jak se říká na "bednu" a tak se při své premiéře ve třídě mladých,  stala třetí nejkrásnější představitelkou VI. skupiny FCI - JBIG 3. Svojí premiéru zažil náš benjamínek Bastien a šikula si vedl moc dobře.
Ze všech výsledků mám velikou radost, kterou jsem mohla prožívat spolu s majiteli našich odchovánků - našimi přáteli.
Všem srdečně gratuluji a těším se nadalší setkání. Pozdrav posíláme do Německa panu chovateli Ramppovi, kterého úspěch Bettynky jistě potěší.

Celý článek...
 
Hledáme nový domov pro Hachika !
Pondělí, 15.ledna 2018 08:04

Nepíše se mi to zrovna lehce, ale chtěla bych Vás poprosit o pomoc při hledání nového domova pro Hachika. Hachiko je pes mého syna a jeho přítelkyně. V domácnosti s nimi ještě žijí dva pejsci Apač a Bastien. Hachiko není v podstatě asociální nebo nějak komplikovaný pes, ale svojí pozici ve smečce si čím dál tím víc upevňuje způsobem, kterému není schopen starší osmiletý Apač čelit. Hachikovi jsou necelé tři roky, je to krásný a zdravý pes. Je zvyklý chodit na vycházky, na kterých se chová bezproblémově, nikdy k žádnému ataku nedošlo a s fenkami problém nemá vůbec. Pokud by se pro Hachika našla hodná rodina, určitě bychom byli rádi dál v kontaktu. 
Více informací Vám poskytne můj syn na tel. : 722808058


Hachiko Hachiko Hachiko

 
Naši lucerňáčci (21 x foto)
Neděle, 07.ledna 2018 11:38

BettynkaV tuto dobu před rokem, jsem jako na trní čekala, jestli se pro mě v Německu narodí moje vytoužená fenečka lucernského honiče. No a dnes tu mám lucerňáčky rovnou dva - Bettynku a Bastiena. V Česku jsou jediní lucernští honiči a tak často dostávám otázky jací jsou, jakou mají povahu. Zajímala jsem se o ně dlouhých sedm let a tak jsem si časem udělala svůj obrázek. Musím říct, že moje představy splnili do puntíku, ba i předčili. Jsou přítulní, vnímaví, jako každý honič dobrosrdeční, konfliktní chování jim je cizí a jejich člověk je vždy u nich na prvním místě. Co je však pro mě novým poznáním, je to, že jsou výrazně bystří a mají promyšlené komediální chování. Berňák když chce něčeho dokázat nebo něco získat, tak použije svůj pověstný smutný pohled. Lucerňák má však v očích čertovské plamínky a každou i vážnou situaci obrátí v legraci. Jsou to psi bez známek stresu, vše je pro ně zábava. To jsem poznala i při výstavním výcviku Bettynky. Na to, aby pochopila oč jde, jí stačily pouhé dva týdny a to samé nyní pozoruji u Bastiena.

Celý článek...
 
Vánoční pozdravy (29 x foto)
Středa, 27.prosince 2017 12:37

FlintiKaždý rok nám udělají radost přáníčka od našich ušatých dětiček. Je moc fajn vidět jak jsou všichni spokojení ať už u vánočního stromku nebo na svátěčních procházkách se svými rodinami.
Všem Vám moc děkuji Usmívající se
Do nového roku Vám přeji jen to nejlepší a těším se na milá setkání a zprávy, které v průběhu roku dostáváme.
Mějte se všichni rádi a ať je rok 2018 pro Vás rokem šťastným, rokem splněných přání.

Celý článek...
 
PF 2018
Sobota, 23.prosince 2017 07:04

Všem přátelům a návštěvníkům našich stránek přejeme štědré Vánoce a zdraví, štěstí v novém roce.

Allen unseren Freunden und auch allen Gästen unserer Webseite wünsche ich frohe Weihnachten und viel Glück, Gesundheit  im neuen Jahr!

I wish to all friends and to our web's visitors Merry Christmas and a very Happy New Year.


PF 2018

 
Obrovská radost - ! Viki se stává PES ROKU 2017 !
Úterý, 19.prosince 2017 17:12

Dnes 19.12.2017 byly na stránkách ČMKU zveřejněny oficiální výsledky prestižní soutěže o nejúspěšnějšího psa výstavní sezóny 2017.
Naše milovaná Viki získává titul PES ROKU 2017 - 3.místo VI. skupiny FCI !!!
Jsem nesmírně šťastná, je to úžasný výsledek, neboť VI. skupina je, co se počtu plemen týče, velmi početně zastoupená. Prostě mi Vikuška nadělila krásný dárek pod stromeček. Pro naší chovatelskou stanici je to již páté ocenění TOP DOG/PES ROKU. V tomto počtu ocenění, jako chovatelská stanice švýcarských honičů, držíme doposud absolutní prvenství.
2013 - 1. místo PES ROKU - Ich Cleopatra Lady Bardotte (bernský honič)
2011 - 1. místo PES ROKU - Ich Amarena des gorges de la Lizerne (švycký honič)
2010 - 3. místo TOP DOG - Ich Amarena des gorges de la Lizerne 
2010 - 5. místo TOP DOG - Ich Audrey Lady Dorotte (bernský honič)

Viki (Hedvika) - PES ROKU

 
Charles Lady Bardotte - CHOVNÝ PES
Neděle, 10.prosince 2017 11:41

Od minulého týdne je Charles oficiálně uvedený na stránkách Klubu chovatelů švýcarských honičů jako chovný pes. Tímto srdečně gratuluji jeho majitelce Monice Richtrové. Charles svoje nesporné kvality potvrdil na mnoha vždy úspěšných výstavách, je to překrásný jedinec, kterého však zdobí i jeho rodokmen, který je v současné době tolik potřebný a vhodný na mnoho bernských fen. Již dnes je o něj zájem a tak věřím, že se třeba příští rok dočkáme jeho potomků.

BONITACE
výška 57 cm
Hlava samčího výrazu, elegantní krk, výborné předhrudí, pevný hřbet, korektní zaúhlení předních i zadních končetin, klidná a vyrovnaná povaha
Krásný jedinec vhodný do chovu

Charles Lady Bardotte Charles potvrzení chovnosti v PP

 
IHA Wels (AT) - Dante Rakouský grand šampion ! (12 x foto)
Středa, 06.prosince 2017 06:36

Dante - Rakouský grand šampionrozhodčí: paní Maria Kavčič (SLO)
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB
V neděli, 3.12.2017 se v rakouském Welsu konala mezinárodní výstava psů, na které Dante ve svých pěti letech, skvělým výsledkem a získáním Rakouského grand šampiona završil svojí aktivní výstavní kariéru, která byla nevídaná a mimořádná. Dante se předvedl na úctyhodných 51 výstavách, kde jej pousoudili rozhodčí ze 17 států. Stal se dvojnásobným grand šampionem, multišampionem, Mezinárodním šampionem krásy C.I.B, Mezinárodním výstavním šampionem C.I.E, před měsícem dosáhl na titul Světového vítěze. Jako jediný švýcarský honič doposud dokázal 4 x po sobě získat titul Klubový vítěz (2014, 2015, 2016 a 2017) !

Celý článek...
 
Všem přejeme krásný adventní čas
Neděle, 03.prosince 2017 14:44

Původně jsem si šla s Vikuškou nafotit vánoční hvězdy, které od nás právě míří na vaše stoly. Nakonec vzniklo pár snímků Vikušky mezi hvězdami s nádechem předvánoční atmosféry.
Všem přátelům a návštěvníkům našich stránek, tímto přejeme příjemný, nadcházející adventní čas Usmívající se.

Vikuška voní nevoní :) ...mezi hvězdami Viki

 
Plánujeme první štěňátka naší Vikušky
Sobota, 25.listopadu 2017 11:04

plánovaná štěňátkaVzhledem k tomu, že během posledního půl roku stále častěji dostávám dotazy, kdy bude mít naše Vikuška štěňátka, nastal čas oznámit naše rozhodnutí.
Viki budou příští rok v dubnu tři roky a to je nejvhodnější doba, aby se poprvé stala maminkou. Už když jsem si ji jako štěňátko nechávala, přemýšlela jsem o jejím budoucím partnerovi. Volba pro mě již tehdy byla jasná, byl jím nepřehlédnutelný Alfréd z Cukrovaru. Alfréda znám velmi dobře z výstav, kde se s ním Viki několikrát setkala a ten, kdo je viděl bok po boku, říkal, co já už vím od začátku, že by to byl dokonalý pár.
Měla jsem také vyhlédnutého psa v zahraničí, ale okolnosti by toto spojení poměrně komplikovaly.
Naše Viki je bezesporu výjimečná fenka a já věřím, že moje intuice při výběru toho nejlepšího otce našich budoucích štěňátek se jen potvrdí.
Půjde - li vše podle plánu, tak za ženichem pojedeme leden/únor 2018.
Další informace o rodičích najdete v rubrice Štěňata.

 
Prvních čtrnáct dní s Bastienem (20 x foto)
Čtvrtek, 23.listopadu 2017 17:59

BastienUtíká to jako voda a v neděli to bude čtrnáct dní co jsme si přivezli malého lucernského šikulku. Jak jsem psala, Bastien žije v rodině mého syna, který ma berňáčka Apače a švyckého kluka Hachika, kteří malého špunta ihned bez problémů přijali. K nám chodí Basťula na hlídání a seznámení s našimi dospěláky bude probíhat postupně. Samozřejmě, že od prvního dne si nejvíc porozuměl s naší Bettynkou, která je také ještě štěně. Pozorovat jejich štěněcí dovádění, se jen tak neomrzí, oba jsou prostě kouzelní. Bastien je krásný, zdravý a velmi vnímavý klučina.
V lednu se poprvé zúčastní  výstavy v Brně ve třídě štěňátek. S výstavním nácvikem mu zatím hlavičku nemotám, půjde jen o to, aby se seznámil s výstavním prostředím.
Byť se říká, že podzim je smutný, tak u nás je díky Bettynce a Bastíkovi každý den veselý.

Celý článek...
 
! RADOSTNÁ ZPRÁVA ! - Bastien nový člen naší rodiny (14 x foto)
Úterý, 14.listopadu 2017 12:54

BASTIEN vom GlichenbergS velikou radostí Vám představuji našeho překrásného a vytoužené lucernského chlapečka Bastiena vom Glichenberg, který se narodil 8.9.2017 ve Švýcarsku. Hned v úvodu musím říct, že mě potěšila velmi vstřícná spolupráce a komunikace při čekání na Bastiena s uznávaným chovatelem panem Hansjörgem Wicki. Pravidelně každý týden jsem dostávala fotky, abych měla představu jak náš klučík roste. Ve vrhu bylo 5 pejsků a 2 fenky a k mé spokojenosti jsem si mohla vybrat jako první. Štěnátka byla natolik vyrovnaná, že jsem panu chovateli sdělila svoje přibližné požadavky a nechala výběr na něm a dobře jsem udělala. Pokud vše dobře dopadne, tak Bastien a Bettynka budou tvořit perfektní pár lucernských honičů co se typu, zbarvení a rodokmenu týče. 
Jsem šťastná, neboť se mi plní dlouholetý sen o lucernských honičích, který mi umožnuje žít moje skvělá rodina.
Na dalších fotkách se s Vámi ráda podělím o naší lucernskou radost Usmívající se.

Celý článek...
 
WDS Leipzig 2017 - Viki, Dante, Ingo a Ivaline - ! SVĚTOVÍ VÍTĚZOVÉ ! (20 x foto)
Pátek, 10.listopadu 2017 13:24

Světoví vítězové - Viki a DanteSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ Leipzig 2017 - Německo 9.11.2017
rozhodčí: pan Jorge Nallem (URY)
Ch HEDVIKA Lady Bardotte - V1, VDH Certificate, CACIB, BOB, SVĚTOVÁ VÍTĚZKA
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, VDH Certificate, CACIB, BOS, SVĚTOVÝ VÍTĚZ
Jch INGO Lady Bardotte - V1, VDH Junior Certificate, BOJ, SVĚTOVÝ JUNIOR VÍTĚZ
Jch IVALINE Lady Bardotte - V1, VDH Junior Certificate, SVĚTOVÁ JUNIOR VÍTĚZKA
Jch IZZY Lady Bardotte - V1, VDH Certificate, res. CACIB
CIRA-BETTY vom Adlerjäger - Velmi nadějná1, BEST PUPPY OF BREED
CHERRY Lady Bardotte - V1, VDH Certificate, res. CACIB
Jch CHARLES Lady Bardotte - V1, VDH Cerificate

Celý článek...
 
DUO CACIB Praha 4.-5.2017 skvělý výstavní víkend (28 x foto)
Pondělí, 06.listopadu 2017 10:48

pan rozhodčí Kardos Vilmos a naši vítězovéMáme za sebou velmi náročný, ale zároveň i velmi úspěšný výstavní víkend. Dnes to vezmu netradičně od konce, protože o získaných úspěších se dočtete ve výčtu ocenění v celém článku. Naší lucernské holčičce Bettynce je 8. měsíců a musím říct, že u rozhodčích vzbuzuje samé pozitivní reakce. Pan rozhodčí Kardos Vilmos z Maďarska na ní mohl oči nechat a vystavil jí nádherný posudek, který níže uvádím. Pak přišel velmi příjemný moment, který hovoří za vše. Když jsem fotila naše švycké vítěze Viki a Inga, tak pan rozhodčí vytušil, že mají se mnou něco společného. Přistoupil ke mně a zeptal se: To je Váš chov ? Odvětila jsem mu: Ano. Podal mi ruku, pogratuloval a řekl: Můžete být hrdá, máte fantastické psy ! 
Co dodat - byla jsem šťastná.

Celý článek...
 
Pracovní úspěchy našich švyckých honičů v Německu a v Rusku
Úterý, 31.října 2017 14:13

Nejen, že jsou naši švyčtí honiči výstavně úspěšní, ale i jejich pracovní úspěchy jsou vynikající.
Dne 28. října pořádal Německý beagle klub mantrailingové zkoušky 2. stupně pro vyhledávání osob v lese a ve městě. Těch se zúčastnila naše teprve roční Ifigenie a tyto zkoušky absolvovala hned napoprvé v 1. ceně. Majitelé jsou z nadšení, Ifigenie má velký talent.
Včera 30. října složila velmi náročné zkoušky lovu na lišku naše Felicita, která se svým bratrem Hubertem žije v Rusku. Tyto zkoušky trvaly tři dny a z devíti zúčastněných psů je dokončila pouze Felicita a tím obdržela diplom ve 3. ceně a zápis do rodokmenu. Její majitel Igor je na ní právem hrdý, neboť jak píše, jen ona dokázala třetí den pracovat.
Srdečné gratulace od nás míří majitelům Gerlindě a Detlevovi do Německa a Igorovi do Ruska.


Ifigenie na zkouškch Diplom Hubert a Felicita zápis o vykonané zkoušce

 
Život naší šťastné sedmičky :) (67 x foto)
Pondělí, 16.října 2017 15:58

....tak co Betty ? co podnikneme ? :)Uplynulé dva měsíce jsme téměř každou sobotu s Betty a Vikuškou trávili na výstavách. Výstavy však nejsou hlavní náplní jejich života, jen jsou víc vidět. Samozřejmě jsou to holky krásné, tak proč je neukázat světu a nepotěšit tak příznivce těchto vznešených psů a fandů naší stanice. Ale ta pravá krása, radost ze života a jejich nežná a veselá povaha, je to, co mi přináší tu největší radost.
Sedmička je šťastné číslo a takový je i život našich psích parťáků. Při tomto počtu by se dalo říct, že je to smečka a v té by měla platit pravidla a nějaká hierarchie. Tak tomu u nás tak není. Všichni jsou to osobnosti a každý z nich má své nezaměnitelné kouzlo. Tahle partička zkrátka svého šéfa nemá a já si tak mohu užívat jejich pohodové a bezkonfliktní soužití.
Dnes také vím, že ten "sedmý element", který naší ušaté "skládance" chyběl, je lucernička Bettynka. Betty je roztomilá, zvědavá, chytrá a tak trochu odrzlý nebojsa.

Celý článek...
 
MVP České Budějovice 7.10.2017 - VIKI OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ ! (11 x foto)
Neděle, 08.října 2017 16:36

Viki na stupních vítězůPodzimní výstavní kolotoč jede na plné obrátky, Vikušce se zněj hlava netočí, pevně stojí nožkama ve výstavním kruhu a rozhodčí dovedou její krásu ocenit. Vikuška se opět stala vítězkou plemene BOB a panu rozhodčímu se líbila natolik, že v závěrečných soutěžích VI. skupiny FCI, jí poslal jak se říká "na bednu" a stala se tak čtvrtou nejkrásnější představitelkou této skupiny - BIG 4. místo
Bettynka se ve svých sedmi měsících v kruhu předvádí způsobem, který nemá daleko k dokonalosti Vikušky. Pan rozhodčí z ni byl nadšený, prohlásil, že Betty je excelentní v typu a mimořádně krásná. Viki a Betty jsou pohodářky, výstavu si umí užít a ví jak mi udělat radost.
Naše barvy za švycké honiče také hájili kluci Izzy a Ingo oba ve třídě mladých.Panu rozhodčímu nebylo co závidět, neboť jen jeden mohl být první a to byl při jejich vyrovnanosti docela oříšek. Nakonec se zadařilo Ingovi a byl mu udělen nejlepší mladý jedinec - BOJ.

Celý článek...
 
MVP Tulln (AT) - Geronimo BOB
Neděle, 01.října 2017 17:48

Martinka a její GeronimoDnes 1. října náš krásný chlapec Geronimo zavítal na mezinárodní výstavu do rakouského Tullnu. Do Rakouska se svými páníčky vydal poprvé a hned slavil úspěch. Panu rozhodčímu se nesmírně líbil a ten prohlásil, že tak ušlechtilou hlavu dlouho neviděl. Geronimo zaslouženě z kruhu odkráčel jako vítěz plemene - BOB. 
Martince, Lukášovi a Gerimu srdečně gratulujeme. Máme radost !

rozhodčí: Mag. Branislav Rajic
Jch GERONIMO Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, Bundessieger (maj. M. Tomášková)

 
Nádherná štěňátka v chovatelské stanici Aurita Kitta
Pondělí, 25.září 2017 18:53

štěňátkaJe to již tři týdny co se náš Banditto stal otcem osmi kouzelných štěňátek (4 pejsci a 4 fenky). Že rostou do krásy, tak o tom není pochyb. Spolu s chovatelkou Nikolou Füleky jsme očekávaly typické klenuté hlavičky s nízko nasazeným ouškem a toto očekávání se vyplnilo. Máme z nich skutečně velikou radost. 
Jestli Vás malí berňáčci zaujali, tak se o nich týden co týden dočtete zde na stránkách AURITA KITTA , kde milé povídání o jejich prvních krůčcích je vždy doplněno aktuálními fotkami.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 1 z 4
Tvorba www strnek pro chovatele, emeleck fotografie psu