Informace pro zájemce o štěňátko z naší chovatelské stanice


Zaujala Vás naše úvodní slova?

Ano? To nás těší! Vítejte v této sekci, kde se dozvíte detailnější informace o způsobu fungování naší stanice a komunikace s námi.

Na úvod jen krátce zopakuji, že švýcarské honiče již chováme jedenáctým rokem a tomu odpovídají i naše bohaté zkušenosti s tímto neobyčejným, přátelským a ušlechtilým plemenem.V naší stanici jsme za tu dobu odchovali 11 vrhů bernských a švyckých štěňátek. S většinou majitelů jsme stále v kontaktu, vracejí s k nám jako přátelé a někteří dokonce i pro štěňátko druhé.

ODCHOV NAŠICH ŠTĚNÁTEK

A jak to vlastně u nás probíhá? Štěňátka jsou i s maminkou prvních 20 dní v porodnici, kde je udržována stálá teplota 25 stupňů. Ta má zpočátku zásadní vliv na zdárný vývoj a pravidelné váhové přírůstky štěněte, které nemusí vydávat zbytečně energii na zahřátí, ale plně ji využívá pro svůj růst. Ve třetím týdnu nastává pro štěňátka zásadní změna, kdy se stěhují do našeho (člověčího) obývacího prostoru. Jak jistě tušíte, tento krok je nesmírně důležitý pro jejich správnou socializaci a dává jim potřebný základ pro celý život. Seznamují se s lidmi, ostatními psy, učí se čistotě a poznávají zvuky běžného rodinného prostředí. I štěňátka, stejně jako my lidé, potřebují mít zdravé sebevědomí, aby byla vyrovnaná a šťastná ve svém životě.

Díky možnosti pracovat z domova mohu veškeré štěněcí aktivity sledovat celý den a v případě potřeby jejich výchovu lehce „usměrňovat“. Štěňátka mají zajištěnou pravidelnou stravu, maximální čistotu a moji neustálou láskyplnou péči. Nicméně roli vychovatelů často přebírá část dospělé smečky a na mně zůstává jen pozice jakéhosi kontrolora. Nový majitel tak má jistotu, že si od nás odváží štěňátko zdravé, veselé, nebojácné a částečně čistotné.

Pár slovy se ještě vrátím ke stravě, která se nesmí podcenit Je kvalitní a pravidelná. Štěňata jsou krmena 4x denně superprémiovými granulemi Arden Grange s přidáním masové konzervy bez chemických přísad a sóji. Novým majitelům doporučuji pokračovat ve vysoce kvalitním stravování, neboť je čeká období rychlého růstu jejich vysněného pejska či fenky.

JAK SI U NÁS ŠTĚŇÁTKO REZERVOVAT?

Líbí se Vám naši ušatí elegáni? Zaujaly Vás fotografie, vyprávění a radosti, které páníčkové pravidelně zažívají? Napište mi nebo zatelefonujte! Jakýkoliv kontakt telefonický či e-mailový nezůstane bez odezvy! Uvítám i Váš zájem navštívit nás. Jsem přesvědčena, že to je ta nejlepší možnost, jak se navzájem seznámit, poznat povahu našich psů, vidět v jakých podmínkách štěňátka vyrůstají. Díky návštěvě budete mít vlastní nezkreslený obrázek toho, jak to zde funguje a v dnešní době i velmi důležitou jistotu, že Vaše štěňátko opravdu pochází z kvalitního a láskyplného prostředí.

Je již pravidlem, že někteří zájemci mají štěňátka zamluvená ještě před narozením a ti pak mají vždy možnost přednostního výběru. Budoucím majitelům se snažím pomoci s výběrem, aby štěňátko co nejlépe splnilo jejich přání a představy (pejsek či fenka, povaha, zbarvení, velikost atd.). Vycházím ze svých dlouholetých zkušeností, avšak „křišťálovou kouli“ nemám 

V případě, že k výběru a zamluvení dojde, v naší chovatelské stanici zálohy na štěňátko NEVYBÍRÁME. Vše je od začátku založené na vzájemné důvěře mezi námi a budoucím majitelem. Ještě se nestalo, že by si někdo štěňátko od nás nevyzvedl.

ODBĚR ŠTĚŇÁTKA

Čas běží, Vy se těšíte a už se pomalu blíží doba, kdy se dočkáte…Dle chovatelského řádu může štěně matku opustit nejdříve od 50. dne svého věku. Není problém s pozdějším odběrem (dovoluje to vybavení naší chovatelské stanice) a majitelům vycházím ochotně vstříc dle jejich časových možností.
A jak je štěňátko připraveno a vybaveno na odchod do své milující rodiny?
Samozřejmě je řádně třikrát odčerveno - ve třetím, v pátém a v sedmém týdnu. O kvalitě a čistotě svědčí i fakt, že doposud jsme v naší stanici vnitřní parazity nezaznamenali!
Dále je v šestém týdnu štěně poprvé očkované a zároveň čipované. Používáme kvalitní čipy, které splňují ISO normu 11784 a 11785. Podle ohlasů majitelů vím, že s nimi při načítání nejsou problémy ani v zahraničí (např. Slovensko, Rakousko, Slovinsko).
Každé štěňátko při odběru dostane mezinárodní PET PASSPORT, řádnou kupní smlouvu a písemný návod „Jak o štěňátko pečovat“. V této příručce najdete informace a rady ohledně výživy, výživových doplňků, hygieně, první pomoci při zdravotních potížích a počáteční výchovy.
Průkaz původu FCI štěněte, odesíláme doporučeně ihned, jakmile jej obdržíme z ČMKJ.
A ještě jedna velmi důležitá skutečnost! Každé štěňátko od nás dostává startovací balíček, který obsahuje krmení, hračku a deku (se známými pachy), aby přechod do nového prostředí byl co nejsnažší.

VÝSTAVY – ANO či NE ?

Pokud jste dočetli až sem a máte stále v podvědomí, že budete mít problém s výstavami, nemějte obavy! Ano, opravdu často při prvním hovoru se zájemci slýchám otázku: Můžeme si u Vás zamluvit štěňátko, přestože nechceme chodit na výstavy? ANO – samozřejmě! Výstavy u nás nejsou prioritou nebo dokonce podmínkou pro zamluvení a odběr štěňátka. Naším zájmem je především, aby štěně žilo šťastný život a bylo milované.

Je pochopitelné, že mě těší, když jsou naši potomci výstavně úspěšní. Rozhodne-li se tedy majitel sám zkusit štěstí ve výstavním kruhu, jsem tu vždy pro něj s potřebnými radami, pomocí s výcvikem i následnou pomocí při uchovnění. 
**********************************************************************************************************************************************************

Věřím, že po přečtení předchozích řádek jste získali jakousi základní představu nejen o naší stanici, ale že jsem Vás nechala nahlédnout i do mého smýšlení a filosofie chovatelství. Můj přístup se řídí jednoznačně zájmem, aby štěňátka byla šťastná a jejich majitelé byli spokojení. Další ze základních vyznávaných hodnot je pro nás i otevřenost a vysoká úroveň komunikace.

Může se Vám zdát, že jde o exotické plemeno, ale mnohem důležitějším poznatkem je, že jde o úžasné rodinné společníky, kteří Vám bezmezně vrátí vše, co do nich vložíte.

Napište nám nebo nám zavolejte a nechte se blíže provést kultivovaným světem švýcarských honičů!