Vánoční pozdrav od našich - Kleonka, Terezka, Viki, Banditto, Barunka a DorotkaJá myslím, že tyto krásné fotky ani komentáře nepotřebují...... slovo "děti" je zde zcela na místě. Pro mě, jako chovatelku, je to pocit radosti vidět, jak jsou štěňátka od Terezky, Kleonky a Banditty milovaná.
Všem páníčkům moc děkujeme a přejeme spoustu dalších nezapomenutelných psích kusů, které na Vás v novém roce jistě čekají Mrkající. Mějte se rádi.
děti Terezky - Dante, Frederic, Pedro, Dag, Fidorka, Franceska, Falco, Fabienne
děti Kleonky - Geronimo, Ginette
děti Banditty - Diana, Flint, Bert, Šimonek, Dunston, Danny, Belle, Arwen

Všem Vám přejeme krásné vánoční svátky plné pohody a štědrosti a v novém roce 2016 hodně štěstí, spokojenosti, zdraví a osobních i pracovních úspěchů.

lady-bardotte 

Beneátka a její štěňátkaDne 11.12.2015 se v chovatelsk stanici Aurita Kitta krásné fence Beneátce narodila nádherná štěňátka. Náš Banditto se stal otcem a zároveň i dědečkem, neboť svoje první štěňátka přivedla na svět i jeho dcera Ambra Aurita Kitta.
Mám velikou radost, posíláme srdečné gratulace a přejeme ty nejhodnější páníčky.

více informací najdete na tomto odkaze - Aurita Kitta 

V sobotu 5.12.2015 se v rakouském Welsu konala mezinárodní výstava psů. Švýcarské honiče reprezentovali dva zástupci a to naši potomci. Za švycké honiče se s fantastickým výsledkem představil Terezky syn Dante Lady Bardotte, který mezi nejlepšími zástupci celé VI. skupiny FCI obsadil parádní 2. místo. Svojí výstavní premiéru měl Banditty syn Bamboo ze Starého sedla alias Flint, který dostal ocenění BOB, ten prezentoval honiče bernské. Flint žije v Rakousku. Pro zajímavost přikládám i foto rodičů v podobných pozicích, kde je jasně vidět nezaměnitelná podoba.
Šťastným majitelům rodině Dudlovým a Andree Bartak, srdečně gratuluji.
rozhodčí: Franz Zimmermann (AT)
DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, BIG 2. místo
BAMBOO ze Starého sedla - V1, BOJ, BOB


Dante Lady Bardotte s Terezkou Dudlovou  maminka Terezka Bamboo ze Starého sedla alias Flint otec Banditto

VIKIMinulý týden u nás napadl první sníh. I když odpoledne už po něm nebylo ani stopy, tak přesto zasněžené ráno budilo iluzi pohádky. Vikuška viděla sníh poprvé v životě a ze samé radosti jí popadl amok. Nejprve se točila do kolečka, jakoby ho chtěla zašlapat, pak skákala jako telátko a nakonec neúnavně lítala kolem zahrady jako družice. Zbytek party na ní koukal, jakoby chtěl říct: počkej ono tě to přejde až ho budeš mít až po břicho. Nakonec stejně neodolali a 24 tlapek rozpoutalo malý sněžný tajfun Mrkající.

klik "celý článek" naleznete dalších 17 fotek

Vážení návštěvníci, jak jste si asi všimli, naše stránky dostaly trošku jiný kabátek. Dlouho jsem se k tomuto kroku odhodlávala, neboť na původních fotografiích byly zakladatelky našeho chovu - Dorotka, Barunka a Terezka. Holky mimo Terezky se pomalu blíží k důchodovému věku a naší stanici také reprezentují jejich krásné děti. Ode dneška Vás tedy bude vítat Viki dcerka Terezky a Dorotky děti Kleonka s Bandittem.
Za novou úpravu stránek děkuji paní Šárce Novákové - designové studio Moonbarks. 

Bandito a KLea (Cleopatra)Tak to máme černé na bílém, v pondělí nám ve schránce přistála pošta z Belgie a jejím obsahem byly dva diplomy s titulem - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPION C. I. E..
Máme radost, neboť štěňátka, která plánujeme na začátek roku 2016 a jejich maminkou bude právě Cleopatra, tak budou mít tento titul zapsaný ve svých rodokmenech.
Banditto a Cleopatra jsou dětmi naší milé Dorotky, která ač za nedlouho oslaví 8 let, si stále udržuje svůj půvab. Dorotka v dobách své výstavní slávy, byla vždy ozdobou výstavních kruhů. Bany a Klea maminku nezapřou, do vínku dostali rovné dlouhé nohy, ladnost a eleganci, pohodové povahy a pevně kráčí v jejích stopách.
další foto klik "celý článek"

lumpice VikiTo, že je podzim, mě přesvědčí jen pohled do kalendáře a barva listí na stromech. Tráva na zahradě stále roste, jako kdyby bylo jaro. Vzít sekačku v listopadu a jít posekat trávu je na tento čas trochu podivné, ale je to tak. Sluníčko a vůně čerstvě posekané zahrady jako vždy přilákala naší partičku a já měla opět možnost zvěčnit jejich lehkost bytí. Po chvíli focení jsem si uvědomila, že teprve nyní s příchodem Vikušky je naše ušatá rodinka kompletní. Její nespoutané, šťastné mládí je pro všechny silně "nakažlivé". Dokonce i poměrně lenošivá Dorotka, která je stále nad věcí, odloží svojí masku "Ledové královny" a nasadí si masku rozpustilého klauna. Když si prohlížím fotky, vidím, že Viki asistuje u každé "lumpen" akce Mrkající.

Viki (Hedvika Lady Bardotte) s milou handlerkou Josefínou SoltesMáme za sebou poslední výstavu letošní výstavní sezóny s povedenými výsledky.
Naše Viki již nastoupila ve třídě dorostu a předvedení s handlerkou Josefínou Soltes opět lahodilo oku. To v posudku ocenila i paní rozhodčí. Náš posudek začíná slovy - velmi krásná fena....těch velmi bylo ještě několik. Zdá se, že Vikuška má talent po mamince Terezce.
A zde jsou výsledky našich úspěšných.
rozhodčí: paní Elizabeth Gonzalez (Gibraltar)
DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, res. CACIB
HACHIKO Lady Bardotte - V elmi nadějný 1
HEDVIKA Lady Bardotte - Velmi nadějná 1
ATANI Doriath (dcera nšeho Banditto Lady Bardotte) - V1, CAC, CACIB, BOB

Viki - trošku jsem si jí vymalovala :)Uteklo to jako oko na punčoše a z malého štěňátka je dnes krásná psí slečna. I když Viki nebyla plánovaným přírůstkem, jsem šťastná, že jí mám - prostě to tak mělo být.
Vikuška má nesmírně vřelou, bezelstnou povahu, doma nikdy nic nezničila a smečka díky ní ožila.
Vzhledem k tomu, že se narodila na zahradnictví, tak její vrcholnou disciplínou jsou samozřejmě zahradní úpravy. Občas si vezme do hlavy, že vyhloubí metro a momentálně se terčem jejího zájmu stala okrasná zeleň. Má velmi osobitý styl, zato nekompromisně účinný, jak "prořezat" koruny stromků (viz fotodokumentace).

DANTE Lady BardotteO víkendu se konala dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bratislavě a naší stanici prezentovali dva bráškové Dante a Donatello. Oba kluci dopadli na výbornou a Dante si do své sbírky šampionátů přivezl krásný titul - Slovenský šampion krásy - gratulujeme !

rozhodčí: Elena Ruskovaara (Finsko)
DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB
DONATELLO Lady Bardotte - V1 

PEDROUŠEK (Dorian Lady Bardotte)Pedroušek je sourozenec Danteho, Desinky a Dorothy, které již z našich stránek znáte. Stejně jako ostatní štěňátka ped třemi lety odjel do nového domova, kde měl být vedený jako lovecký pes. Před měsícem jsem se však dozvěděla, že po této stránce majiteli nevyhovuje, a že ho už nechce. Tato zpráva se díky FB dostala do světa rychlostí blesku a ještě týž den si jí všimli moji přátelé z chovatelské stanice švyckých honičů z Cukrovaru. Bylo jim ho velmi líto a ještě ten večer padlo rozhodnutí, že si Pedrouška vezmou. Sami se aktivně věnují myslivosti, ale pes je u nich v první řadě člen rodiny, jestli a jak bude lovit je vedlejší. Tak se také stalo a Pedrouška si vzali.
Včera jsem se za "naším" chlapečkem jela podívat.

oznámeníV pondělí 12. října přijela za naším Bandittem nevěsta Beneátka. Námluvy proběhly dle očekávání. Pokud vše dobře dopadne, tak v polovině prosince se v chovatelské stanici Aurita Kitta narodí štěňátka.
Veškeré další dění můžete sledovat na stránkách zde

naše rodinka Lady Bardotte - Geronimo, Hachiko, Viki, Desdemona, Giovanna, Hessie a DanteČeskobudějovická výstava byla pro nás opět příležitostí setkat se s naší početnou "bardoťáckou" rodinkou. Vítání, klábosení a štěkot našich drahoušků nebral konce. Na výstavě se předvedlo celkem 14 švýcarských honičů a z tohoto počtu jich 6 prezentovalo naší stanici. Na úvodní fotce je nás 7, neboť se za námi přijela podívat ještě sestřička Hessie.
Našim švyckým honičům se skutečně zadařilo. Krasavec Dante získal svůj 20. titul BOB a jeho sestře Desdemoně byl udělen titul Šampionka ČMKU.

Martina a Geronimo - překrásná fotkaVelký náčelník podává svoje pravidelné hlášení do rodného týpí a hlavním tmatem je nyní výstavní trénink. Před třemi týdny se byl Geri seznámit s výstavním ruchem na výstavě v Brně. Na místě jsme vyzkoušeli co v tom klukovi je. Běh mu šel moc dobře, ale v postoji ne a ne postát.  Měl zafixováno, že v blízkosti páníků provede povel sedni. Martina byla trošku nervózní jak toto napravit. Geronimo tedy začal denně po chvilkách trénovat a výsledek je vidět na fotkách - za mě na výbornou.
Za krásné fotky děkuji Martině a Lukášovi.