Cleopatra - 50. den březostiLetošní Vánoce se přehouply, ani nevím jak, protože já mám v hlavě jen očekávání Kleončiných štěňátek. Kleonce zbývá do porodu dvanáct až třináct dní a je stále plná elánu. Její apetit je neskutečný,  i když v jejím případě by bylo více výstižné napsat "permanentní žravost". Musím jí krotit a hlídat, neboť ona je schopná slupnout skutečně kde co, a na množství nehledí. Čím dál tím více se zdržuje v mojí přítomnosti a nejraději má, když jí jemně podrbu na bříšku. Během posledních pěti dní se očividně zakulatila. Po silvestru již připravím porodnici a pokusím se Kleu zvykat na pobyt v ní.

další foto naší maminy - klik ,, celý článek,,


PF 2015VŠEM PŘÁTELŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM NAŠICH STRÁNEK PŘEJEME POHODOVÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A MNOHO ŠTĚSTÍ A RADOSTI V NOVÉM ROCE.
 

nastávající mamina Klea (33. den březosti)Vše tak rychle utíká, a než jsme se nadáli je naše Klea za polovinou březosti, právě nám běží šestý týden. Celé těhotenství probíhá jako podle čítanky. Naše holčička, jestli se to tak dá říci, si těhotenství docela užívá. Je také pravdou, že se moje Klea mění před očima, a to nejenže jí roste bříško, ale najednou se z rospustilé slečny stala jakoby dospělá feňulka. Řekla bych, že jí mateřství sluší. Co se týče štěňátek, nyní nastává období intenzivního růstu, momentálně jsou plody velké zhruba 4 cm. Na štěňátka se moc těším a celé toto krásné období je ještě umocněno vánoční atmosférou klidu a pohody.
další foto klik ,, celý článek,,

snímek sono - tmavá kulička je plodový obal se zárodkemMusím se přiznat, že jsem si ještě dopředu u žádné z našich holek nebyla tak jistá těhotenstvím, jako u Kleonky. Změny, které dávaly tušit březost, se projevily již v prvním týdnu. Přesto pro klid duše jsme včera jeli na vet. kliniku LIVE v Litoměřicích, kde nám pan doktor Herman ultrazvukem březost potvrdil. Jak říkám, přestože jsem byla o březosti přesvědčená, tak když jsem uviděla na monitoru tmavé kuličky, přepadl mě ten dobře známý pocit štěstí. Naše Klea již přibrala 1 kg, není divu, neboť celý den monitoruje dění v kuchyni. Zdlábne na co přijde, mimo normální krmnou dávku vyžaduje mandarinky a jablíčka. Vzhledem k tomu, že počasí je nevlídné, sluneční

DANTE Lady BardottePrávě jsem dostala skvělou zprávu, Dante se dnes zúčastnil mezinárodní výstavy psů v rakouském Welsu a svojí velmi úspěšnou letošní výstavní sezonu zakončil, v pořadí již dvanáctým titulem BOB. Velké poděkování za vynikající prezentaci našeho odchovánka patří Terezce Dudlové, která v letošním roce s Dantíkem dosáhla krásných titulů, a to Českého junior šampiona, Klubového šampiona a Vítěze speciální výstavy. Gratuluji a přeji stejně úspěšný rok 2015.

spokojený Cart (CARTOUCHE)Je to vždy hezký pocit otevřít email a přečíst si prima zprávy od stěňat. Minulý týden nám napsal Cart (Cartouche). Dopis od jeho paničky Veronique začínal: posílám pár fotek našeho nejlepšího psa na světě. K tomu není co dodat, takové věty vždy potěší. Veronique nám popřála všechno nejlepší a spoustu dalších tak skvělých štěňátek. Cart je bráška naší Cleopatry, takže jestli vše dobře dopadne, stane se za měsíc strejdou.
Máme také další zpravodajství od Berta z Orlíka. Není pochyb, že se tenhle ušatý expert zcela potatil. Jak píše Monika, ničeho se nebojí, z lidí ani z ostatních psů respekt nemá, do všeho se vrhá po hlavě, hlídač je to urputný,

CleopatraSamozřejmě je zatím velmi předčasné v tuto chvíli mluvit o březosti. I když určité malé změny, které by březost napovídaly, tu jsou. Důležité však je, že se naše holčička tváří spokojeně. Pohoda má pro fenku v nadcházejících třech dnech velký význam, neboť teprve až nyní dochází k uhnízdění embryí v děloze. Velikost zárodků je 1 mm. Chcete li vědět, jak probíhá březost den po dni, tak šikovnou pomůckou je pregnancy kalendář, který si můžete vygenerovat ZDE. Jestli se budeme moci radovat z pocitu, že Clea čeká štěňátka, se dozvíme za 14 dní, kdy půjdeme na ultrazvuk.
další 3 fotky viz ,,celý článek,,

Bibi a Beruška (Bernnie)Pravidelně každý týden dostáváme "raport" z chovatelské stanice ze Starého sedla. O tomto víkendu se jako poslední do nového domova přestěhovala Beruška (Bernnie), která trpělivě čekala, než se její noví pánící vrátí z dovolené. Orlík však neosiřel, doma zůstal Bert se svojí maminkou Bibi. Jak říká Monika, je to mazel rozmazlený, nejraději by se choval pořád v náručí, ale při jeho 12,5 kilogramech se Monice po chvilce podlamují kolena. Není to žádný bambula, je to správný uličník, takže je čas začít s výchovou. Milého Bertíka čeká lovecký i výstavní výcvik. Časem tedy uvidíme, zda-li bude lovec po mamince a výstavně úspěšný po tatínkovi Bandittovi. Já věřím, že ano Mrkající.

Hercule a CleopatraVčera jsem se s naší milou Cleopatrou vydala na Červený Hrádek do chovatelské stanice Aurita Kitta mojí kamarádky Nikol Füleky. Ta si před dvěma roky přivezla z Francie štěňátko bernského honiče Hercula des Echos de Belledonne - naději pro náš český chov. V tu dobu již bylo dohodnuto, že se jednou stane ženichem naší Cleopatry.
Hodnoty progesteronu a včerejší kontrolní stěry ukázaly, že neděle je den D. To se také po příjezdu potvrdilo a po chvíli došlo ke spojení tohoto krásného páru. Jestli Cleonka čeká štěňátka, nám za měsíc řekne vyšetření ultrazvukem.
Nikole moc děkuji, že nám umožnila vybrat si právě Hercula a také za příjemnou, klidnou atmosféru na této psí svatbě.
Narození štěňátek očekáváme okolo 10. ledna 2015 a do nových domovů by mohla odcházet začátkem března.
Věřte, že se na ty malé ušounky už moc těšíme Usmívající se .
Hercule a Ceopatra j

FLINT (Bamboo Ze Starého sedla)Je to více jak rok, kdy se za námi do Bratislavy přijela podívat Andrea, která bydlí v Rakousku. V té době měla ještě pejska bernského honiče Dustina, jenž se dožil úctyhodného věku 16ti let. Když Dustin odešel za duhový most, věděla že po čase bude její rodina připravená na příchod malého štěněte. Delší dobu sledovala naše stránky a okouzlil jí Banditto, a tak se stalo, že před dvěma týdny malý "bandittovec" Flint (Bamboo) opustil svojí chovatelskou stanici Ze Starého sedla, a odcestoval s Andreou domů. Stále dostávám zprávy plné nadšení a fotek o spokojeném Flintovi.

rozhodčí pan Zaza Omarov, Terezka Dudlová a její DanteO víkendu se v Praze konala dvoudenní mezinárodní výstava. I když Banditto a Clea nebyli přihlášeni, stejně jsem doma neměla stání a jela jsem fandit Dantíkovi a setkat se s přáteli. V neděli si pak výstavní kruh užila jeho sestra Desdemona. Oba si přivlastnili titul BOB. Majitelům moc gratuluji a přeji další výstavní úspěchy.
Proč nejel Bany a Clea ?  Očekávala jsem, že každou chvíli začne Clea hárat a také, že ano. Takže nadějná zpráva - příští týden jedeme za ženichem Mrkající .

Donatello Lady Bardotte - EVROPSKÝ VÍTĚZ, BOB24.10.2014 se v Brně konala mimořádná kynologická událost - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ. O den dříve ještě proběhla Národní výstava při EDS. Naší chovatelskou stanici senzačním způsobem prezentovali dva švyčtí kluci Dag (Donatello) a Dante. Pro Daga to byla v jeho dvou letech výstavní premiéra ve stylu - přišel, viděl, zvítězil !!! Jeho výstavně velmi úspěšný bráška Dante si vysoutěžil krásné druhé místo. Majitelce Daga paní Ludmile Horsákové a majiteli Danteho Romanu Dudlovi ještě jednou srdečně gratuluji. Děkuji handlerce Petře Kolegarové za profesionální předvedení a taktéž i Terezce Dudlové.

moji - Barunka, Dorotka, Terezka, Clea a BandittoV životě mě potkalo jedno velké štěstí, před sedmi lety jsem si domů přivezla svého prvního vytouženého honiče malou Barunku. Rázem můj život dostal zcela nový rozměr. Dnes naší domácnost s námi sdílí úžasná partička ušatých pohodářů -  Barunka, Dorotka, Terezka, Banditto a Clea. Vždy se těším na každý nový den s nimi. Ráda se o ně s láskou starám, ráda se na ně dívám, jsou nezáludní, citliví, a díky jejich nesmírné empatii přesně poznají jakou má člověk zrovna náladu. Často mám po ruce foťák a fotím si je jen tak pro radost. Ráda se dnes podělím o pár fotek i s vámi Usmívající se.

dvě Moniky, uprostřed maminka Bibiana a její štěňátkaVčera jsme si s Bárou udělaly výlet na Orlík za Bibinčínými a Bandittovými štěňátky. Bára se jela podívat na svoje psí vnoučátka a zároveň pořídit krásné fotky, kterými je již dnes pověstná. Hned po příchodu nás uvítalo rozdováděné černobílé hemžení. Nešlo přehlédnout, jak jsou štěňátka vypapaná, jsou to pořádní válečci. Musím říci, že jsou moc krásná, čilá, zdravá, a po mamince mají velká kukadla. Byla jsem z nich doslova nadšená a ještě dnes mám tuto milou návštěvu u Moniky a Honzy Márových pod kůží.
Foto: Barbora Dančová 
kontakt na štěňátka ZDE

Franceska (dcerka naší Terezky) s Arwen DoriathBanditto je již trojnásobný otec krásných štěňátek, která se narodila v chs Aurita Kitta (2013), chs Doriath (2014) a v chs Ze Starého sedla (2014). Majitelky těchto stanic si pro svoje fenky Benetku, Casiopeu a Bibianu, jednoznačně vybraly právě našeho krasavce Bandittu. Jejich přání bylo, mít nádherná a zdravá štěňátka. Banditto nezklamal a do puntíku přání splnil. Dnes se můžete podívat jací úžasňáci rostou ze spojení Casi x Banditto. Zítra se jedu podívat na mimča do chs Ze Starého sedla - Bibiana x Banditto. V neděli se můžete těšit na další foto Mrkající.