KRÁSNÉ VÁNOCE, MNOHO ŠTĚSTÍ, ÚSPĚCHŮ A POHODY V NOVÉM ROCE VÁM VŠEM PŘEJE MONIKA KRTKOVÁ A JEJÍ UŠATÁ ZLATÍČKA.

PF 2014 

Dne 19.12.2013 byly na stránkách ČMKU oficiálně zveřejněny výsledky prestižní soutěže o nejúspěšnějšího psa výstavní sezony 2013 - TOP DOG.
Naše Jch Cleopatra Lady Bardotte se umítnila na 1. místě.
O první místo se dělíme s Martou Voborníkovou a její fenkou porcelaine Bailey od Pstruží říčky, s nimiž jsme získaly shodný počet bodů (216).
Pro naší chovatelskou stanici je to obrovský úspěch, neboť se jedná o doposud nejlepší umístnění bernského honiče od počátku této soutěže. Cleopatra toto ocenění získala teprve ve svých dvaceti měsících ! Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne dne 25.1.2014 v Praze v TOP Hotelu Praha.

Jch Cleopatra Lady Bardotte 


Robin a TerezkaVčera 15.12.2013 jsem se vydala s Terezkou (Amarena des gorges de la Lizerne) za ženichem Robinem Bencilla. Ihned po příjezdu jeden v druhém našli zalíbení a došlo k úspěšnému sblížení. Robin je krásný mladý pes s ušlechtilou hlavou a milou, vyrovnanou povahou. S naší  Terezkou tvoří velmi hezký pár, který je sobě zcela nepříbuzný.
Za 30 dní půjdu s Terkou na sono vyšetření, které nám odpoví na otázku, zda Terezka bude maminkou.
Dopadne li vše dobře, štěńátka se narodí kolem 15.2.2014 Mrkající .

Díky příšeří a neklidu našich ušatých zlatíček, kteří měli úplně jiné zajmy než objektiv fotoaparátu, se mi podařilo vyfotit jen pár fotek - viz ,,celý článek,,

Za oznámení děkuji Šárce Novákové - designové studio MOONBARKS

Terezka (Amarena des gorges de la Lizerne)S měsíčním spožděním si naše Terezka vzpomněla, že je čas se zase stát maminkou. Vlastně je to holka chytrá, protože pokud vše půjde hladce podle plánu, štěňátka budou do nových domovů odcházet první týden v dubnu, a to je ideální, krásné, jarní období. Nechci však nic zakřiknout, ani předbíhat, neboť nás čeká dlouhá čtyřměsíční cesta plná napětí a očekávání. Pro vaši představu si zde dovolím nastínit, co vše nás čeká. 
Za deset dní od prvního dne hárání pojedu s Terezkou na veterinární kliniku LIVE Litoměřice, kde jí odeberou krev, abychom zjistili hodnoty progesteronu, který nám ukáže, jaký den je ideální pro cestu za ženichem. Po dvou dnech toto vyšetření opakuji. V momentě, že hodnoty progesteronu ukazují 7-9 ng/ml je čas vydat se na cestu. Samotný akt krytí není, jak by se na první pohled zdálo, věc automatická. Jsou to živí tvorové a záleží také na jejich vzájemných sympatiích. Může se stát, že se krytí nezdaří vůbec, někdy to trvá nějakou tu hodinu něž si porozumí, ale také to může být, jak se říká, „mezi dveřmi“.

shledání po rocePravidelně každý rok navštěvujeme nedalekou obůrku Mstišov. Clea ještě „divoká“ zvířata neviděla, tak jsem byla zvědavá na její reakci. Doprovod jí dělal starší bráška Banditto, který osadníky obůrky již dobře zná. Největší atrakcí jsou zde všudypřítomná miniprasátka, která vás doprovozí na každém kroku. Banditto je nadšený z každé akce a stejně jako vloni projevoval prasátkům nesmírné sympatie. Chvílemi jsem měla obavy, aby spíš prase nekouslo Banyho. Zato Clea nezklamala, celou procházku se tvářila, že žádné zvíře nevidí, neslyší a necítí. Znám ji dobře a viděla jsem na ní,

Šimonek s pánečkem - výlet lanovkou SněžkuVčera jsem dostala e-mail se spoustou fotek od Šimonka (Attis Aurita Kitta), synka našeho Banditty. Věřte, že jsem z něj měla velkou radost, neboť nebývá tak časté, aby si štěňátka vpomněla také na svého tatínka. Šimonka si rodina pořídila po úmrtí jejich pejska a hlavní roli při jeho výběru hrála reklama na Škodovku, ve které hrál bernský honič. Páníci si ho nemohou vynachválit, píší že je přítulný, mazlivý, tvárný, jemný marcipánek, prostě miláček. Jemný marcipánek - tak to je přesný popis, jenž sedí na našeho Bandittu. Šimonek, jak vidíte na fotkách, svého taťku nezapře a z očí na mě kouká jeho babička Dorotka (naše Audrey).

BandittoZávěrečná tečka, za naší letošní tolik úspěšnou sezónou, se povedla. Celý výstavní víkend jsem si užila se svojí báječnou kamarádkou Ivankou. Po sobotní výstavě jsme společně odjely k nám domů a večer s našimi milovanými ušáky byl moc prima. Ivči nový přírůstek, bernský chlapeček Dennisek, mi zcela učaroval svojí bezprostřední a přítulnou povahou. Je moc krásný a jednou z něj bude skutečně PAN PES! V sobotu za námi na výstavu přijel Dante, syn naší Terezky, se svojí rodinou. Ze setkání jsem měla nesmírnou radost.
První den posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Lenka Frnčová a druhý den pan rozhodčí J. Scheppers (NL).

Cleopatra a BandittoV pátek jsme se vydali na moc  „prima“ cestu do Bratislavy. Kdo v poslední době jel po D1, ví o čem je řeč. Cesta nám trvala, místo běžných čtyř, skoro šest hodin. Unavení jsme dorazili na hotel, kde nebylo kam zaparkovat, a ještě k tomu byla zavřená restaurace. Aby toho nebylo málo druhý den jsem na parkovišti v areálu výstaviště, aniž bych o tom věděla, ztratila PP i europasy. Nějaká moc milá paní je našla, a tak dlouho nás hledala, až se jí podařilo předat nám je.
Na první výstavní den byli přihlášeni naši „bardoťaci“ a druhý den si zase užili kamarádi „bencilláci“.

Terezka s dcerkou DeborahVčerejší pošmourné odpoledne jakoby rozsvítila návštěva sluníčka Debinky (Deborah roční dcerka Terezky). První se přiřítil uvítat Debinku Banditto a vzápětí maminka Terezka s Cleou. Clea si s Debi neustále něco hlučně vysvětlovaly a z jejich chování bylo po chvilce jasné, že jejich povahy jsou si velmi podobné. Nakonec se ty dvě uličnice od sebe nehly ani na krok a spolu s Bandittem byli k nezastavení. Náš chlapeček se nám trochu zaláskoval. Debi má vlídnou a zároveň šibalskou povahu, díky které se stala rázem jakoby novým členem naší partičky.
Její rodině patří velké díky za štěstí, kterí jí kouká z očí. Bylo to velmi srdečné setkání.

Cleopatra v závěrečných soutěžíchVčera se na výstavě předvedlo šest švýcarských honičů, z toho tři v dresech naší stanice, které posoudil pan rozhodčí Tibor Havelka. Vítězi plemene BOB se stali naše milá Kleopatra a švycký elegán Dante, který patří rodině Dudlovým. Těm také patří velké díky za to, jak skvěle Dantíka na výstavu připravili, což v kruhu perfektně zúročila Terezka. Patří jim srdečná gratulace!
Banditto se opět předvedl se svojí pověstnou noblesou, jak je u něj zvykem. O tom vypovídají následující fotky. Pan rozhodčí upřednostnil jiný typ psa a Bandittovi udělil místo druhé a res. CACIB.

CleopatraMinulý týden na závěr Klubové výstavy se konala ještě bonitace, které se zúčastnila i naše Clea. Svojí „zkoušku z dospělosti“ zvládla na jedničku, její bonitační karta je v maximálním možném hodnocení. Kleonka se tak stává chovnou fenkou. Na štěňátka si však minimálně rok počká, chci aby si užila své veselé mládí. 
Na roli maminky se momentálně připravuje Terezka, která by měla asi za měsíc hárat. Jestli vše dobře dopadne, tak se v listopadu vydáme za naším ženichem s překrásnou hlavou, dlouhými ušisky a báječnou povahou Robinem Bencilla. Terezky loňská štěňátka se skutečně vydařila, s většinou

NAŠE VÍTĚZNÁ TROJKA - CLEOPATRA, BANDITTO, TEREZKADEN, NA KTERÝ NEZAPOMENU. Včera se v Litomyšli konala Klubová výstava KCHŠH při dvacátém výročí založení klubu. Posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Věra Dvořáková.
Počasí se ukázalo jako nemilosrdné, bylo pohých třináct stupňů, vál nepříjemný vítr a déšť nebral konce. Nám, ale pršelo štěstí. Ze 46 přihlášených švýcarských honičů, fantastickým způsobem hájili naše barvy Banditto, Cleopatra, Terezka a její děti Dorothy s Damianem - tituly nejvyšší patřily nám. Banditto, Clea a Terezka se stali Klubovými vítězi, Dorothy

1. narozeninyPrávě před rokem 11. 9. 2012 se naší Terezce narodilo 12 krásných štěňátek. 
Po celý rok od majitelů dostáváme spoustu fotek a milých dopisů, z čehož mám nesmírnou radost.
Přejeme Vám všem mnoho štěstí, další ,,vypečené,, psí kousky, kterými pravidelně obšťastňujete své hodné páníky a těm, kteří vstoupili do výstavních kruhů, další úspěchy.
Všem majitelům srdečně děkuji za to, s jak velkou trpělivostí a láskou se o ta svá ušatá zlatíčka staráte.
Jak šel čas s našimi štěňátky se můžete podívat ZDE

Dorothy Lady Bardotte - 1. rokO tomto víkendu se konala Národní výstava psů v Brně, kterou pravidelně navštěvujeme. Tentokrát jsme však vynechali, bylo potřeba si také trochu odpočinout. Brno však bez naší účasti tak docela nebylo, přijela se ukázat dcerka Terezky krásná Dorotka. A že se paní rozhodčí Haně Ahrens líbila, dokládá tento výborný posudek : typická fena,  velmi dobře vyvinutá,  správné proporce,  typická fenčí hlava, korektní uši,  výborně vyvinutý hrudník a předhrudí, korektní hřbet, dobré úhlení, temperamentní volný pohyb, milé sebevědomé povahy.

Abby 5. měsíců Abby nedávno oslavila své malé narozeniny, bylo jí 5. měsíců. Roste z ní krásná, nohatá holčička, která mi připomíná její maminku Dorotku, když byla také štěně. Jak píší majitelé, Abby váží 15 kg, což je na tento věk pěkná váha. Abby je svojí rodinou velmi milována, je to miláček všech.
Malou neřest však také má, když se jí připne vodítko ztuhne jak skála. To dobře znám, naše Clea, která je Abby o rok starší sestra, v tomto věku předváděla to samé. Byl to začátek její výstavní kariéry a já jí musela z kruhu odnášet v náručí.
Rodině Abbynki moc děkuji za zprávy a fotky.