PF 2012Vánoční přípravy jsou v plném proudu,  ale včera jsme pustili vše z hlavy a prožili krásný den s našimi přáteli. Na návštěvu k nám přijely kamarádky Bára s Dorotkou a Agneskou, Mariana s Aničkou a Amálkou a Nikol s Benetkou. Naše pětka Dorotka, Barunka, Terezka, Banditto a Apač celé dopoledne tušili, že se něco chystá. Tomu také odpovídalo bouřlivé vítání. Nejvíce akční, jak se dalo očekávat, byl Banditta s Apačem. Tolik krásných ušatých holek, kterou si jen vybrat? Největší zalíbení našli v Aničce a Benetce. My jsme se nemohli vynadívat na destíku dovádějících honičů. Vše se slovem popsat nedá, nejlépe báječnou atmosféru dokreslí fotografie. Bylo to moc milé setkání plné nezapomenutelných zážitků.

(Viz.celý článek 21x foto)

Saša (Alex Lady Bardotte)Sašu jsem naposledy viděla letos v květnu, kdy nás se svými páníky navštívil. Včera jsem dostala několik fotek krásného ,,černouška,,. Je to nádherný pejsek s podmanivým kukučem.
Sašenka je svojí rodinou velmi milován a žije šťastný život spolu s kamarádem Malwinem.

Dne 13.12.2011 byly na stránkách ČMKU zveřejněny výsledky soutěže Pes roku 2011. V této soutěži se vyhlašuje pět výstavně nejúspěšnějších psů z každé skupiny FCI v daném roce.
Naše Terezka získala 1. místo TOP DOG VI. skupina FCI.
Slavnostní vyhlášení se bude konat 14. ledna 2012 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha od 10:00 hod. Nebudeme tam sami, na stupně vítězů se postaví i bernský honič Acki vom Weinberg (otec našeho Banditty). V loni se Terezka umístila na 3.místě, ale bohužel měla své dny, tak se té slávy nezúčastnila. Ale i tak jsem si slavnostní zážitek užila, neboť 5. místo patřilo naší Dorotce


Terezka Top Dog
Jen tak mimochodem. Vánoce jsou svátky šťastné a veselé, kdo by je chtěl mít ještě šťastnější a zatoužil by po krásném švyckém honiči jako je naše Terezka, tak má nyní jedinečnou šanci, protože v renomované chovatelské stanici Bencilla jsou právě k odběru už jen poslední tři štěňátka tohoto ušlechtilého a nesmírně milého plemene

štěňátka alt DSC_0807 alt

Dnes nás potěšily nové zprávy od majitelů Bellindy. Vyrostla z ní krásná psí slečna velmi podobná svému tatínkovi Akimovi. Je to prý veselá, temperamentní a učenlivá lumpice. Největší talent projevuje při úpravě zeleně na zahradě. Záhony již přeorganizovala k obrazu svému. Aby také ne, vždyť se narodila u zahradníků Mrkající. Belinka už také začíná s loveckou průpravou a zároveň se připravuje na svojí druhou výstavu, kde se setká s bráškou Bandittou. Na setkání se moc těšíme.
Majitelům děkujeme za to jak báječně se princeznu Belinku starají.


                                                     Bellinda

Vítejte v obůrce MstišovPo třech týdnech zamračeného a inverzního počasí jsme se dočkali sluníčka a na tento čas i nezvyklých jedenácti stupňů nad nulou. První adventní neděli jsme si zpestřili výletem do nedaleké obory Mstišov. Pro své malebné prostředí a díky rozmanitému složení zvířecích obyvatel je vyhledávaným místem pro turisty.
Dorotka v obůrce již byla, tehdy ji nejvíce zajímaly lišky. Banditta zvířata viděl poprvé a po celou dobu exkurze měl oči na vrch hlavy. Jakmile Dora spatřila zase ty dvě lišky šla si s nimi vyříkat co si minule nedopověděly. No..bylo to o fousky.

na zahraděNaše psí rodinka se od roku 2007 pravidelně každý rok rozrostla o jednoho psího člena. Dnes tedy naší domácnost okupují čtyři ušáci - Barunka, Dorotka, Terezka a Banditto. Tomuto spolku tiše vládne Dorotka a mám pocit, že občas i mně. Všichni s námi žijí společně v domě, odkud mají volný vstup na zahradu.
Když jsem měla jen Barunku a Dorotku, celkem pravidelně jsme chodily na vycházky. Dnes je situace jiná, ono ukočírovat šestnáct tlapek na volno je zkrátka nemožné. Díky dostatečně velké zahradě mají celodenního pohybu dostatek.
Pro jejich i náš klidný spánek mají v těsné blízkosti postavený psí domeček s vytápěním na příjemných 20 stupňů. Celý den tedy tráví s námi a kolem sedmé večer jdou spát do svého. Ráno o sedmé je budíček, to se tak akorát vyvenčí a potom ještě do desíti vyspávají. Kolem jedné odpoledne už ví, že se blíží krmení a nervozně pokukují po lince, jestli už se něco připravuje. Již delší dobu mámé v oblibě superpremiové granule Arden Grange. 


Bueno alias JeffreyBueno jako štěňátko byl spíše samotář, pohodář s neustálou chutí k jídlu tudíž pěkný cvalík. Když jsem Buena alias Jeffreyho uviděla, nestačila jsem se divit. Z auta vystoupil krásný, elegantní pejsek s milou, přátelskou a živou povahou. S Bandittou se okamžitě poznali a po celou dobu si jen hráli a hráli. Jeho páníci mu věnují veškerý volný čas a je pro ně tím největším potěšením.
Vposlední době jsem měla možnost se setkat se všemi štěňátky z vrhu B a musím říct, že všechna žijí v opravdu báječných rodinách.

Po rozkliknutí - celý článek - se zobrazí více fotek

Výstava v Praze byla závěrem naší výstavní sezony za rok 2011. O skvělou tečku za ní se postarala Terezka. Díky titulu CACIB se stává Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E). Banditto se naposledy předvedl ve třídě dorostu, opět se známkou Velmi nadějný 1. Z jeho posudku máme velikou radost - harmonicky stavěný pes s typickou hlavou, dobrou pigmentací, korektní skus, vyvážené úhlení, výborné chody a povaha. Jeho další účast na výstavě bude již ve třídě mladých.
V kruhu se předvedlo 8 bernských honičů a 4 švyčtí, které posuzovala paní rozhodčí Ing. Iva Černohubová.

Výsledky: Banditto - VN 1
               Terezka - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIBBanditto při posuzování     Terezka v běhu

Terezka v postoji     Terezka s pohárem
 
       
Více fotografií z výstavy, které pořídila Barbora Dančová najdete zde

BandittoV úterý 1.4. bude Bandittovi 7 měsíců. Za tu dobu mě náš líbezníček dokonale vyléčil z dnes již nepochopitelného přesvědčení, že fenky jsou mazlivější, poslušnější, čistotnější atd. Je nejzábavnějším členem naší psí rodinky, dá to rozum, je to ještě štěně. Jeho repertoár vypečených kousků je bezedný a tak si vysloužil několik přezdívek, z nichž nejoblíbenější je BERDOCHA (jméno bandity z ,,Mayovek,,).
Dnes klučina váží 24 kg, což je k jeho velikosti akorát. Výstavní kruh navštívil doposud šestkrát a odnesl si moc pěkné posudky. Stále je v období růstu, tak uvidíme jak se mu bude dařit dál.


Terezka Každý rok se pravidelně koná členská schůze KCHŠH v příjemné restauraci, která se nachází v krásném prostředí Kunětické hory. Samozřejmě zde nechybí ani naši ušatí kamarádi. Tentokrát se mnou jela Terezka. Ta měla ihned po příjezdu o zábavu postaráno, převzala na sebe roli chůvy a trpělivě se starala o dvě štěňátka než si pro ně přijeli noví páníci.
Přeci jen jedna informace stojí za zmínku. Příští rok oslaví náš klub 20. výročí svého trvání. Při té příležitosti se 14.4.2012 v Mělníce uskuteční celorepublikový sraz honičů. Máme se tedy na co těšit.

Do rubriky Štěňata bylo přidáno oznámení o plánovaném vrhu. Více zde.

DSC_0999Krásný podzimní den byl k návštěvě jako stvořený. Se svojí rodinou k nám zavítal Bastien.   Po říjezdu byl trošku nesmělý, aby také ne, když se na něj sesypala ta naše horda. Po chvíli však bylo jasné, že se bráškové poznali a začali pořádně dovádět. To bylo něco pro Terezku, hned se přidala a klukům prohnala faldy. Zato mamina Dorotka opět nezklamala, o svojí ratolest příliš zájem nejevila, především kontrolovala stav dobrot ne stole.
Ze štěňátka Bastíka vyrostl krásný, poslušný pejsek a jak říkali jeho páníci, je to jejich miláček a nikdy by neměnili.                                      
 

Vítězové - Terezka 3.místo BIG a Acki 4.místo BIGJe to tak, Terezka to naše rezaté sluníčko, opět zazářila - 3.místo BIG.
Banditta se předvedl ve třídě dorostu s oceněním VN1. Byla přihlášená i Dorotka, ale vzhledem k tomu, že se nachází v období falešné březosti, nechali jsme jí doma. Na výstavě by byla akorát nevrlá, neboť ve své hlavince nosí imaginární štěňátka.
Jinak nás velmi potěšila účast Athoska (vrh A), který si po hezkém předvedení odnesl známku V1.
V poledne se za námi přijel podívat Bingo bráška Banditty. Bingo se již chystá také na svojí první výstavu a tak majitelé s námi strávili zbytek výstavního dne, aby viděli jak to chodí. Když jsem po půl roce Binga uviděla, žasla jsem nad jeho neuvěřitelnou podobou se svým otcem (Acki vom Weinberg), Podobně to máme i doma, Banditto je zase odlitek maminky Dorotky (Audrey Lady Dorotte).
Děkuji majitelům Athose za pěknou prezentaci a páníkům Binga za to, že se o něj tak krásně starají, vyrostl z něj nádherný pes.

Rozhodčí: paní Olga Dolejšová
Závěrečné soutěže: paní Věra Dvořáková

Výsledky:

Tereza - V1, CAC, CACIB, BOB, 3.místo BIG VI.skupina FCI
Banditto - VN1
Athos - V1

Bingo alias BritDorotčiným štěňátkům bude 1.10. půl roku. Od majitelů Bastiena a Binga nám přišly potěšující zprávy a hezké fotky za něž děkujeme. Kluci vyrostli do krásy, vypadají již jako dospěláci.
Bastien žije se svojí rodinou v domě se zahradou a denně mu dělá společnost několik pejsků, převážně zlatých retrívrů. Má se moc dobře, je to miláček rodiny.
Bingo strávil léto na chalupě a jeho hlavním programem byl výcvik poslušnosti, kterou zvládá velmi dobře. Majitelům dělá samou radost.

Naše zlato Terezka 1.místo BIGVýstavní den začal jako obvykle - brzy ráno vstát, kafíčko, probudit ušaté spáče, nasměrovat kamarádku navigaci a hurá na výstaviště.
A přece tak jiný. Předvedlo se 10 bernských honičů a 2 švyčtí. Posuzovala paní rozhodčí Věra Dvořáková. Jako první do kruhu nastoupil Banditto. Na paní rozhodčí udělal velký dojem a na konci posuzování řekla: ,,To je úžasňák, nemám slov." Poté přišla na řadu Dorotka, trochu se nám holka spravila a do posudku dostala - ve výborné výživné kondici.