náš Venoušek a lumpíciStává se mi to málokdy se opozdit s pravidelnou aktualizací stránek. Období, kdy štěňátka odjíždějí do nových domovů je časově poměrně náročné. Malí lumpíci vyžadují v tomto věku, aby měl člověk doslova oči na stopkách, neboť je vše zajímá, všude vlezou a také chtějí vše ochutnávat...hlavně to co nemají. Mojí celodenní čiností se tak stává jejich nepřetržité hlídání, aby před jejich odjezdem nedošlo k nějaké patálii. Během posledních deseti dnů si pro vytoužená štěňátka Michelle a Muriel přijeli jejich páníčci. 
A kam, že to ty naše lásky ušaté odjely ?
Michelle : Před dvanácti roky a bylo to také v srpnu, jsem si z chovatelské stanice Stříbrný permoník přivezla svojí první bernskou holčičku Barunku, která se stále těší dobrému zdraví a hlavně mi jako první dala možnost poznat báječnou povahu honiče a tím pádem prožít dvanáct let štěstí a radosti. Nyní jsem já měla možnost na oplátku udělat radost chovatelce a mojí kamarádce Renatě v podobě miloučké Michelle. Jsem za to moc ráda, neboť také vím kde a jak bude "naše" holčička žít.
Muriel: I tato holčička, naše nejušatější štěňátko, se dostala do láskyplného domova, kde byla netrpělivě očekávaná. Bude žít v aktivní, sportovně založené rodině. Jak jsem měla několikrát možnost poznat se s její majitelkou, tak vím, že klidná a sebevědomá povaha Muriel jednoznačně splní očekávání její nové rodiny.


Dle očekávání jsou první zprávy samá pochvala. Naše štěňátka jsou celkem naučená čistotě, jsou zvyklá na našeho vnoučka a tím pádem na malé děti, cizích lidí se nebojí a s nadšením je vítají, cestu v autě vždy téměř celou klidně prospí a přechod do nového prostředí se obejde bez smutnění. 
Mám velikou radost, že naše první štěňátka lucernských honičů plní očekávání svých majitelů a věřím, že budou mít šťastný život.
Mojí Dorotce bude ještě dva týdny dělat společnost Marlin, než se vydá do Německa, kde na něj čeká švycká holčička Iva dcera naší Trezky.

kouzelné chvíle s Venouškem a štěňaty zvědavci malí Vašíka a Muriel v domečku pro děti i štěňata :) zlatíčka bettynka a Muriel Marlin moje Dorotka Bettynka  s Dorotkou ještě ve třech moji modrásci   holky v přesile Marlina a Dorotka Marlin se nedá ....ale holky jej hned zvalchují Marlin výpad Muriel na Dorku a naopak Muriel pořád dokola malí draci Muriel šťastná majitelka Michelle šťastná majitelka Muriel