Tak tato výstava byla tedy blesková. Do Brna to máme něco málo přes 300km, vyjížděli jsme v pět ráno, v deset hodin jsme šli na řadu a v půl druhé už jsme byli zase doma. Holky vlítly do kruhu, posbíraly tituly a šupito presto domů. Vzhledem k velkému množství psů, kteří byli panu rozhodčímu přiděleni, tak se posudky nepsaly. Z výsledků je však jasné, že se Dorotka, Lucynka a Nikita líbily. Na focení nezbyl ani čas, tak aspoň jedno foto z domova.

Posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek
Porcelaine
IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, CACIB, BOS
LUCY Nova Espera - V1, CAJC, BOJ
Lucernský honič
NIKITA Lady Bardotte - Velmi nadějná 1

vítězky

.
Na Klubovou výstavu honičů jsem se vypravila poprvé. Klubové výstavy jsou zážitkem nevšedním a ocenění z těchto výstav má pro chovatele vždy velký význam. Musím říct, že výstava měla opravdu prestižní úroveň, přihlásilo se 82 psů a fen, organizace byla dokonalá a pamatovalo se i na zázemí pro vystavovatele. Plemeno Porcelaine prezentovalo 6 jedinců, mezi nimi i moje holky Dorotka a Lucy. To co se holkám napoprvé povedlo mi vzalo dech. Dorotka se stala vítězkou plemene BOB a Lucy nejlepším mladým jedincem BOJ. Pan rozhodčí ocenil jejich vynikající pigment (tmavý nos, tmavé oči a tmavě pigmentovanou kůži), ušlechtilý tvar hlavy, výborné úhlení, vyváženou stavbu těla a vynikající pohyb.
Měla jsem neskutečnou radost. Když jsem si holky porcelánky pořizovala, tak jak mnozí ví, nebyl to záměr, jen vyústění tragédie s Viki a o plemenu a jeho standardu jsem příliš nevěděla. Měla jsem prostě jen štěstí, že se do mých rukou dostaly tyto dvě překrásné holčičky, které ve všech ohledech dělají tomuto noblesnímu plemeni čest a slávu.

Posuzoval pan rozhodčí : Lokodi Csaba Zsolt (ROM)
Dorotka/ IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, Nejlepší dospělá fena, BOB - vítězka plemene
LUCY Nova Espera - V1, CAJC, BOJ - nejlepší mladý jedinec

DOROTKA (Imogena Emporio Arcadio) - BOBDorotka - CACDorotkaLucy - CAJC, BOJLucyDorotkaLucynkaDorotka o nejlepší fenuLucy a Dorotka o BOB

.

Štěňátkům je 7. měsíců a první čtyři včetně mojí Nikity si s úspěchem okusili nástup do výstavního kruhu. Od rozhodčích všichni svorně obdrželi známku Velmi nadějný/á 1, takže páníčci i já máme radost.

Podkrušnohorská oblastní výstava 29. května
NASTY Lady Bardotte - Velmi nadějný 1

Krajská výstava Plzeň 28. května
NEMO Lady Bardotte - Velmi nadějný 1, 3. místo nejkrásnější dorost

Klubová výstava honičů Rakousko 30. dubna
NOVELLINO Lady Bardotte - Velmi nadějný 1

NASTY alias HubertHubert (Nasty) Hubert a jeho KáťaNEMONEMONOVELLINO NOVELLINO

.
V neděli 30. 5. se ve Švýcarsku ve městě Martigny konala Klubová výstava honičů. Vynikajícího úspěchu zde dosáhl náš švycký odchovánek Igor, který ve Švýcarsku žije. Stal se nejlepším švyckým psem. Dosáhnout takového výsledku v zemi původu je krásný pocit. Velká radost se tak trochu mísí s pocity nostalgie, neboť můj úspěšný chov švyckých honičů ukončila tragédie s Viki. Jsem však ráda, že moje stopa "Lady Bardotte" ve Švýcarsku pokračuje dál, protože Igor se za nedlouho stane tatínkem.

IGOR Lady Bardotte - V1, CAC, Nejlepší pes
vlevo ADORA (dcera Inga Lady Bardotte) V1, CAC

Adora a Igor Lady Bardotte

.
Posuzovala paní rozhodčí Svatava Beránková
Porcelaine - IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, CAC ČMKU,  CACIB, BOS
Lucernský honič - NIKITA Lady Bardotte - Velmi nadějná 1

Máme za sebou další zdařilou výstavu. Pro Nikitu to byl velký den, poprvé vkročila do výstavního kruhu a svojí premiéru zvládla na jedničku. Její vystoupení mě samotnou mile překvapilo. Musím říct, že se dokonce předvedla líp než "mazák" Dorotka. Udělala mi skutečně velikou radost a paní rozhodčí jí ocenila níže uvedeným, moc pěkným posudkem.
Posudek . 7. měsíční fena, velice elegantní, krásná kostra, horní linie stále ve vývoji, hezká kresba, správně zavěšené ucho, velká perspektiva, výborně předvedená
Na výstavu byla přihlášená i Lucy, ale měla právě svoje holčičí dny. Její nepřítomnost trošku rozhodila Dorku, ale na předvedení to nakonec vliv nemělo. Paní rozhodčí ocenila její perfektní pigment (tmavé fleky v bílé srsti dávající efekt mramoru), což se zas tak často nevidí.

Dorotka (Imogena)DorotkaDorotka v postojiDOROTKA (Imogena Emporio Arcadio) vítězní Porceláni - Dorotka uprostřed BOSNikita před kruhemnástup do kruhumoc hezky běželav postojikrásná Nikiholky moje.... Dorotka a její trofeje

.
rozhodčí kruh / BIG - pan Miroslav Václavík
rozhodčí JBIG - ing. Leoš Jančík

LUCY Nova Espera - V1, CAJC, BOJ, BOB, JBIG 1. místo, BIG 4. místo
IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

Z výše uvedených výsledků je zřejmé, že naše nádherná Lucy měla skutečně svůj velký výstavní den. Panu rozhodčímu se líbila i Dorotka (Imogena), která s Lucy běžela o vítěze plemene. V běhu však Lucy nedala Dorotce šanci a tak si otevřela dveře k následujícím parádním výsledkům. Její pohyb je úžasný, je rychlý, dynamický, často se nedotýká ani země. V soutěži o nejlepšího juniora se z každé skupiny vybíral pouze jeden jedinec ! Že by se jím stala Lucy jsem nečekala, ale stalo se. Tento titul jsem za celou dobu vystavování ještě nezískala. Hned nato následovala soutěž vítězů plemen a zde Lucy obsadila čtvrtou pozici. Být během jedné výstavy 2 x na stupních vítězů, se mi ještě nepodařilo.
Výstavu jsem si tentokrát užily, v hale byl dostatek prostoru a i kruhy nebyly přeplněné. Holky byly v dobré náladě a to se projevilo i v kruhu. Na tento krásný výstavní zážitek budu dlouho vzpomínat.
Děkuji Josefce Šoltesové za výpomoc při předvedení Lucy a dosažení skvělého výsledku.

LUCY Nova Espera - JBIG 1závěrečné soutěže - LucyLucy a její skvělý pohybnádherazávěrečné soutěže o BIGzávěrečné soutěže - LucyLucy v kruhuLucy v postojiDorotka v postojiDorotka v pohybuDorotka před výstavouLucynka - čekání na výstavurychlý trénink před výstavouDorotkamalé občerstvení :)trocha rozptýleníjsou to moje lásky

.
Není týden abych nedostala fotky či zprávy o našich lucernských štěňátkách. Mami Betty a tatínek Elmo si zaslouží velikou pochvalu, neboť tahle štěnda se skutečně povedla. Páníčci jsou nadšení a já mám z naší Nikity také nesmírnou radost. Mami a tati jim předali ze sebe jen to nejlepší. Všichni mají vynikající pigment, který se u nich projevil tmavým okem, což je u lucernského honiče žádoucí. Jejich zbarvení je naprosto bezvadné, všichni nesou středně modrou barvu, která je výrazně kontrastní s černými plotnami a opticky s nimi nesplývá. Jejich hlavy jsou správně klenuté s nízko nasazeným uchem, které je dlouhé a tenké, tak jak požaduje standard. Mnohé z nich již brzy uvidíme na výstavách a tak se na tato setkání moc těším.

mami BettyNIKITANIKITANIKITANIKI a BETTYNIKI a LUCYNASTY alias HubertNANTESNANTESNENA NOVELLINO NOEMINOEMINASTYNELLANEMONATALYNELLANENA Colette Lady Bardotte a Nella Lady Bardotte

.
Bohužel musím říct, že poslední dobou už výstavy nejsou co bývaly. Prostředí pro vystavovatele i psy bývá často velmi nekomfortní. V hale si člověk sotva má kam dát přepravku pro pejsky, ke kruhu se prodíráte davem lidí a to vše se podepisuje i na pohodlí psů. Pokud tedy člověk chce na výstavy jezdit, tak si zkrátka na to bude muset zvyknout.

rozhodčí: paní Olga dolejšová
LUCY Nova Espera - V1, CAJC
posudek: dobrá hlava, správné ucho i oko, skus nůžkový, dobrý krk, pevný hřbet, dobré předhrudí i hrudník, pevné končetiny, pohyb odpovídá věku
IMOGENA Emporio Arcadio - V1
posudek: dobrá hlava, správné ucho i oko, barva čenichu odpovídá barvě srsti, skus nůžkový, dobrý krk, dobrý pigment, dobrý pohyb

LucyIMOGENA / Dorotka

.
Pamatuji si to jako dnes, když jsem si přesně před rokem řekla, že Dorotka by potřebovala kamarádku. Napsala jsem chovatelce Ewě Pilich, kdy se jí narodí štěňátka ? Přišla mi odpověď, že se právě narodila. Byl to asi osud. Za tři měsíce jsem se už z naší Lucynky radovala. Radost mi dělá neustále. Je nějněžnějším stvořením z naší holčičí partičky a je stále hravá a milá jako štěně. Jsem šťastná, že jí máme.

Lucy Nova Espera

.
Včera 12. března oslavila naše milovaná Kleoška (Cleopatra Lady Bardotte) svých krásných, spokojených a šťastných 10. let . Naše holčička se stále těší pevnému zdraví, žádné neduhy jí netrápí. 
Buď tu s námi zlatíčko ještě dlouhá léta, máme tě moc rádi.

Kleoška

.
Mám velikou radost, naše půvabná Dorotka se ve svých teprve 18. měsících stala chovnou fenkou. Dorotka je krásnou a typickou představitelkou vznešeného plemene Porcelaine. Výstavně je velmi úspěšná, za půl roku získala ocenění 2 x BOJ, 2 x BOB, CACIB, Národní vítěz a titul Česká junior šampionka. Na první pohled vždy upoutá svojí překrásnou hlavou s velkýma černýma očima a výrazně tečkovanýma ušima, což je žádoucí znak porcelánů. Dorotka je ještě mladinká a tak má na štěňátka zatím dostatek času. Musí si užít svoje krásné a radostné mládí. Samozřejmě, že se na její štěňátka, až přijde čas, moc těším. Předpokládám, že by se tak mohlo stát v druhé polovině roku 2023.

IMOGENA  Emporio Arcadio (DOROTKA)
narozena : 22. 8. 2020
otec : Nimik Nikolas de Blanc (DK)
matka : Chloe Nova Espera (PL)

POTVRZENÍ CHOVNOSTIDOROTKA (Imogena Emporio Arcadio) DOROTKA (Imogena Emporio Arcadio) rodiče Dorotky - Chloe a Nicolas

.
Je začátek roku, tak jsem našim holkám nafotila portréty, aby byla vidět naše smečka pohromadě. Momentálně naší ušatou partičku zastupuje Lucernský honič, Porcelaine, Bernský honič a Švycký honič. Švycká dáma Terezka a bernská feňulka Kleoša si již spokojeně užívají důchodového věku. Posledních pět let se věnuji pouze chovu honiče lucernského, jehož chov naše stanice započala v roce 2017, jako první v České republice. Do cesty životem mi náhodně před rokem a půl vstoupil půvabný francouzský honič Porcelaine a tak věřím, že i porcelánová štěňátka u nás časem spatří světlo světa.
Honiči byli, jsou a navždy budou nedílnou součástí mého života, nejen pro svojí neobvyklou krásu, ale hlavně pro jejich půvabné a empatické povahy.

Lucernský honič - NIKITA Lady Bardotte (3,5 měsíce), její mami CIRA-BETTY vom Adlerjäger (5 let)
Porcelaine (Porcelán) - LUCY Nova Espera (10,5 měsíce), IMOGENA Emporio Arcadio/DOROTKA (1,5 roku)
Bernský honič - CLEOPATRA Lady Bardotte/KLEA (10 let)
Švycký honič - AMARENA Gorges de la Lizerne/TEREZKA (12,5 roku)

NIKITACIRA-BETTY LUCY IMOGENA / DorotkaCLEOPATRA/KleaAMARENA/Terezka

.
V sobotu plemeno Porcelaine posuzovala paní Věra Dvořáková
LUCY Nova Espera - V1, CAJC, BOJ
IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, CACIB, BOB

V neděli posuzoval Ing. Jozef Jursa
LUCY Nova Espera - V1, CAJC, BOJ, stala se ČESKOU JUNIOR ŠAMPIONKOU
IMOGENA Emporio Arcadio - V1, CAC, res. CACIB

Máme za sebou náročný, ale velmi úspěšný výstavní víkend, kde moje holky opět ukázaly, že jsou krásnými a elegantními představitelkami francouzského plemene Porcelaine (česky Porcelán). Lucynka se ve svých teprve deseti měsících stala Českou junior šampionkou. Dorotka se v sobotu stala vítězkou plemene BOB a to mě moc potěšilo. Na výstavě se předvedli ještě další čtyři Porceláni, měla jsem tak možnost vidět další zástupce tohoto nádherného plemene.
I když už švycké honiče nechovám, tak je dál sleduji a velikou radost mi udělal Benjamin od Svatohorské zvonice vnuk naší legendární Terezky (Amarena des Gorges de la Lizerne), který s jistotou dál kráčí po cestě úspěchů, kterou před dvanácti lety zahájila právě jeho babička naše Terezka. Povedl se mu duo úspěch - 2 x BOB a 2 x BIG 5. místo.

IMOGENA Emporio Arcadio - DorotkaLUCY Nova EsperaDorotkaLucy a Dorotkazleva Karat, Lucy a Dorotka o BOBLucy závěrečné soutěžeLucymoje holčičkyjejich oceněníLucynkašampionátnáš vnuk - Benjamin ze Svatohorské zvonice

.
Včera měla naše lucernská štěňátka malé narozeniny a tak jsem požádala jejich majitele o fotky, abych viděla jak nám ta partička krásných "modrásků" roste. Na všechny slyším jen slova chvály - jsou chytří, učenliví, mazlové, vítači všech návštěv, komedianti s neustále dobrou náladou a pochvala pro mě, mají bezvadnou socializaci. Povaha lucernských honičů je zkrátka taková, jak jsem všem popisovala, jsou bezprostřední, bez bázně, šibalové vychytralí, milí a stále dobře naladění. Všech deset štěňátek výborně prospívá, jejich váhy se pohyvují mezi 11 až 13 kg. Mami Betty a tatínek Elmo jim do vínku dali perfektní modrou barvu, dlouhé uši, dlouhé nohy a senzační povahy. Tato štěňátka jsou prostě jedna velká radost.
Velmi děkuji všem majitelům za vynikající péči, moře lásky a za zprávy a fotky, které mi posíláte. 

NIKITANIKITAHubert (Nasty) Hubert (Nasty) NANTESNANTESNANTESNELLANELLANEMONEMONENA NENA NOEMINOEMINOVELLINO NOVELLINO NATALYNERO NERO

.
Naše malá lucernská cácorka nám všem dělá jen samou radost. No, malá tedy není, ve svých 2,5 měsících váží 10,5 kg a měří 40 cm v kohoutku. Roste z ní krásná ušatá holčička s typickou povahou lucernského honiče - anděl s ďáblem v těle, komediant, vychytralý pokušitel a mazel. Holky porcelánky Dorotka a Lucynka mají povahu v podstatě stejnou jako lucerňáčci a tak není divu, že si ve všech směrech rozumí. Jsem nesmírně ráda, že je všechny mám, protože po dvou smutných letech je u nás zase plný dům ušatého štěstí. 

NIKITANIKITANikita a mami BettyLucy, Betty a NikiLucyLUCY a NIKITAkrásná a elegantní LucyNIKITANIKITANIKITALucy si občas myslí, že je gepardDorotka a Lucypořád spoluLucynkaNikita a mami BettyLUCY a BETTYmoje štěstíKleoška a Lucyholky mojeLucy

.