English Deutsch
Představujeme Vám Bettynky ženicha - Basko von Clüs
Pátek, 25.ledna 2019 10:16

Ano, tak tohoto překrásného švýcarského psa Baska von Clüs, jsem zvolila jako budoucího otce našich prvních lucernských štěňátek! Basko je v současné době jeden z nejlepších švýcarských chovných psů. Je to pes velmi úspěšný výstavně i pracovně a v chovu se již ve Švýcarsku podvakrát výborně osvědčil. Jako jeden z mála má přiznaný titul Švýcarský výstavní šampion a samozřejmostí jsou lovecké zkoušky v 1. ceně.
Výběr ženicha jsem probírala s chovatelem panem Ramppem, od kterého mám Bettynku, neboť on má v chovu lucernských honičů téměř třicetiletou zkušenost a já si nechala poradit. Oslovila jsem tedy majitele Baska a ten byl naším zájmem srdečně potěšen. Ochotně mi poslal rodokmen, fotky a posudky z výstav. V posudcích má Basko uvedeno, že jde o elegantního psa s velmi krásnou hlavou, výbornými tělesnými proporcemi, s perfektní srstí a barvou, s elegantním a prostorným pohybem a přátelskou povahou.
Basko a Betty tak tvoří vskutku nadějný, ideální a nepříbuzný pár dvou jednoznačně typických jedinců tohoto neobyčejného ušlechtilého plemene.
Pro to, aby se nám malí lucerňáčci narodili, udělám maximum. Nesmírně se na ně těším a i když vím, že stát s může cokoli, tak bez plánování, nadšení, těšení se a snění, to zkrátka neumím.
Za ženichem bychom měli jet v jarních měsících.

A zde je krásný Basko von Clüs
Basko von Clüs Basko   basko Basko   Basko   Švýcarský výstavní šampion